Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Matiz – reaktywacja

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Chevrolet Zapowiadany od kilku miesięcy następca Daewoo Matiza zostanie oficjalnie zaprezentowany na genewskim salonie motoryzacyjnym.

Zapowiadany od kilku miesięcy następca Daewoo Matiza zostanie oficjalnie zaprezentowany na genewskim salonie motoryzacyjnym. Jako Chevrolet Spark będzie wprowadzony na polski rynek w maju.

 

Oferowany od 1998 r. Matiz był następcą modelu Tico. W 2000 r. auto poddano face liftingowi, ale w odświeżonej wersji  dostępne było tylko na rynkach Europy Zachodniej. Teraz auto pod nową marką przeszło gruntowniejsze zmiany stylizacyjne. Fot. Chevrolet

 

Inny kształt ma nadwozie pojazdu z nowymi zderzakami, reflektorami i światłami tylnymi. Zmodyfikowano  także Fot. Chevrolet wnętrze auta.

 

Do napędu Sparka przewidziano dwa 4-cylindrowe silniki benzynowe: 0,8 l/52 KM i 1,0 l/66 KM. Średnio zużywają one odpowiednio 5,1 oraz 5,6 l benzyny na 100 km.  Fot. Chevrolet

 

Dotychczas w Europie sprzedano 630 tys. egzemplarzy Daewoo Matiza. Co ciekawe - na polskim rynku od maja oferowane będą dwa Matizy: pierwszej generacji produkowany przez FSO i nowy, wprowadzony przez Chevroleta. Auta różnić się będą nie tylko wyglądem, ale i silnikami.  

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości