Zauważyć możemy m.in.nowe 16-calowe felgi aluminiowe o wysokim połysku. Zadbano o lepszy wyciszenie kabiny.  Komfort i wygodę we wnętrzu zapewniają także liczne opcje wyposażenia dodatkowego, jak podgrzewana kierownica, elektrochromatyczne lusterko wewnętrzne, czy pełna kompatybilność systemu Mazda Connect z Apple CarPlay i AndroidAuto.

Odmieniona Mazda2 dostępna będzie do wyboru z jednym z trzech napędów benzynowych Skyactiv-G o pojemności 1,5 litra przekazujących moc na przednie koła. Silniki 75 i 90 KM połączone z sześciostopniową manualną skrzynią biegów, wyposażone są w system Mazda M Hybrid, jednostka o mocy 90 KM będzie mogła też współpracować z automatyczną, sześciostopniową przekładnią.

Technologia Mazda M Hybrid pomaga obniżyć zużycie paliwa wykorzystując energię odzyskaną podczas hamowania do zasilania pokładowych urządzeń elektrycznych, a dodatkowo wspiera pracę układu napędowego.

Redakcja poleca: Kosztowna pułapka w którą wpada wielu kierujących

Poszerzona gama zaawansowanych systemów bezpieczeństwa i-Activsense obejmuje teraz nie tylko seryjne przednie reflektory LED, ale także, dostępne w opcji, adaptacyjne oświetlenie LED, asystenta pasa ruchu, system rozpoznawania znaków drogowych, czy system kamer 360.

Pierwsze egzemplarze Mazdy 2 po zmianach modelowych trafią do polskich salonów w marcu 2020 r., a już jesienią Mazda poda  szczegółowe specyfikacje i ceny odmienionego modelu.