Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37001 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Mazda 6 zdobywa nagrodę „Red Dot Design”

Data publikacji: Autor: (ip)

Mazda 6, Fot: Mazda Nowa Mazda 6 została uhonorowana tegoroczną nagrodą „Red Dot”, która jest wyrazem międzynarodowego uznania dla jej stylizacji. Jest to kolejny sukces tego modelu oraz motywu projektowego „KODO: Dusza Ruchu”.

37-osobowe jury, złożone z niezależnych ekspertów wzornictwa, oceniało zgłoszenia do konkursu według dziewięciu kryteriów i Mazda 6, Fot: Mazdawyróżniło inspirowany KODO model Mazda 6 za innowacyjny design. KODO jest nagradzanym motywem, który marka zastosowała w nowej generacji pojazdów. Jego inspiracją było gwałtowne uwolnienie energii, charakteryzujące zwierzęta lub sportowców zrywających się do biegu. KODO symbolizuje dynamikę samochodów Mazda, a także stanowi dopełnienie niekonwencjonalnego podejścia marki do samochodów. Wśród dotychczasowych sukcesów KODO znajduje się przyznana przez niemiecki magazyn „Auto Bild” nagroda „2012 European Design Award” (dla Mazdy CX-5, pierwszego modelu KODO) oraz pierwsze miejsce w kategorii samochód koncepcyjny w konkursie German Design Council’s Automotive Brand Contest 2012 (dla Mazdy Takeri).

Nowa Mazda 6, która bazuje na koncepcji Takeri i jest drugim modelem o stylizacji KODO, została wyposażona w wiele  technologii SKYACTIV, zapewniających kierowcy poczucie jedności z samochodem – Jinba Ittai. Dzięki wdrożeniu długoterminowej wizji rozwoju „Odpowiedzialnego Zoom-Zoom”, najnowszy model Mazdy gwarantuje jedne z najlepszych wyników w swojej klasie pod względem oszczędności paliwa, osiągów oraz bezpieczeństwa.   

„Red Dot Design Award” jest przyznawana od 1955 r. przez niemieckie Centrum Wzornictwa w Nadrenii-Północnej Westfalii (Design Zentrum Nordrhein Westfalen) w jednym z największych na świecie konkursów wzornictwa. Kategorie konkursowe to design produktu, wzornictwo koncepcyjne i komunikacja designu. Ceremonia rozdania nagród „Red Dot Award: Product Design 2013”, o które walczyło 4662 produktów 1865 producentów z 54 krajów, odbędzie się 1 lipca w teatrze Aalto w Essen. Wyróżnione produkty zostaną oznaczone symbolem czerwonej kropki, która jest międzynarodowym symbolem wybitnych osiągnięć w dziedzinie wzornictwa.  

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Mazda 6 zdjęcia

Mazda 6 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Mazda 6 opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Mazda 6 Cena

Części dla marki Mazda

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

470 zł