Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37270 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Mazda CX-5 samochodem roku w Japonii

Data publikacji: Autor: (ip)

Mazda CX-5 , fot.: Mazda  Mazda CX-5 otrzymała tytuł Samochód Roku 2012-2013 w Japonii. 29 listopada br. Japoński Komitet Samochodu Roku ogłosił wyniki głosowania

CX-5 to pierwszy model Mazdy wyposażony w  pełną gamę technologii SKYACTIV*, w  tym nowe silniki, skrzynie biegów, Mazda CX-5 , fot.: Mazda  nadwozie i podwozie. Zapewnia świetne właściwości jezdne i wrażenia z jazdy, wraz z wyjątkowymi osiągnięciami z zakresie ochrony środowiska i bezpieczeństwa. Jest to także pierwszy model, w którym zastosowano nowy motyw projektowy Mazdy: KODO - Dusza Ruchu.

Dzięki wysokiemu maksymalnemu momentowi obrotowemu 420 Nm, CX-5 wyposażona w nowej generacji silnik diesla SKYACTIV-D oferuje odczucia z jazdy porównywalne do prowadzenia samochodu z 4,0-litrowym silnikiem benzynowym V8.  Jednocześnie, poziom zużycia paliwa na poziomie 4,6 l/100 km i emisja 119g/km CO2 plasuje CX-5 wśród najlepszych modeli w segmencie.

Mazda CX-5 , fot.: Mazda  W ciągu prawie 9 miesięcy od rozpoczęcia sprzedaży CX-5 w lutym, Mazda zebrała 37 000 zamówień na ten model w Japonii, ponad 33 000 w Europie, a globalna sprzedaż jest na poziomie 128 000 sztuk i wciąż wzrasta.

Wszystkie samochody osobowe z przewidywanym rocznym wolumenem sprzedaży w Japonii na poziomie powyżej 500 egzemplarzy, wprowadzone do sprzedaży w okresie od 1 listopada 2011 do 31 października 2012 kwalifikują się do tegorocznej nagrody Samochód Roku w Japonii. Poprzednim modelem Mazdy nagrodzonym tym tytułem w 2005 była MX-5. CX-5 to czwarty model Mazdy, który otrzymał to wyróżnienie.

* Technologie nowej generacji Mazdy, w tym silnik benzynowy SKYACTIV-G, silnik Diesla SKYACTIV-D, przekładnia automatyczna SKYACTIV-DRIVE, manualna skrzynia biegów SKYACTIV-MT, wysokiej jakości lekkie podwozie SKYACTIV-Chassis i lekka, bardzo sztywna karoseria SKYACTIV-BODY

Mazda CX-5 , fot.: Mazda

Mazda CX-5 , fot.: Mazda

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Jarpoz (gość)

    Lubię markę Mazda, sympatyzuję japońskiej motoryzacji. Natomiast to auto ogólnie wygląda całkiem estetyczie, z bliska wręcz bardzo ładnie, ale z daleka jak rozmywają się szczgóły stylistyczne niestety ten urok zanika. Patrząc z dalszej perspektywy brakuje wyrazistych zarysów stylistycznych ( nie elementów - bo one są ). Model koncepcyjny ( Minagi ) miał nieco więcej wyrazistości. Należy raczej do takich "wygładzonych" SUV-ów typu Quashqai, ale od niego i tak wygląda lepiej.

  • Grzegorz (gość)

    Ja miałem Mazdę 3 i o marce złego słowa powiedzieć nie mogę, bo nawet 1zł do samochodu dołożyć nie musiałem. Sprzedałem, żeby wymienić na nowszą. Bardzo mile mnie zaskoczyło to auto.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Mazda CX-5 zdjęcia

Mazda CX-5 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Mazda CX-5 opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Mazda CX-5 Cena

Części dla marki Mazda

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

470 zł