Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38930 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Mazda MX-5 25th Anniversary Edition

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Mazda MX-5 25th Anniversary Edition
Fot: Mazda Na salonie samochodowym w Nowym Jorku Mazda prezentuje jubileuszową wersję modelu MX-5, który pojawił się na rynku 25 lat temu i stał się najpopularniejszym roadsterem wszech czasów.

Jubileuszowa wersja Mazdy MX-5 wzorowana jest na obecnej odsłonie modelu ze składanym twardym dachem. Specjalna edycjaMazda MX-5 25th Anniversary Edition
Fot: Mazda została wyposażona w amortyzatory marki Bilstein i wyróżnia się czerwonym lakierem Soul Red, kontrastującym z dachem, przednimi słupkami oraz lusterkami bocznymi pomalowanymi na czarno. Wnętrze samochodu kusi skórzaną tapicerką i wykończeniem drzwi w kolorze złamanej bieli oraz ręcznie zdobioną deską rozdzielczą.

Na przestrzeni trzech generacji wyprodukowano już ponad 940 tys. egzemplarzy Mazdy MX-5, która pozostaje międzynarodową rekordzistką pod względem wielkości sprzedaży dwuosobowych samochodów sportowych.

Poza jubileuszowym modelem, Mazda pokaże w USA także innowacyjne podwozie SKYACTIV przeznaczone dla modelu MX-5 czwartej generacji. Zostanie ono zaprezentowane w nowym układzie z silnikiem umieszczonym za przednią osią i napędem na tylne koła. Innym udoskonaleniem, jakie Mazda planuje wprowadzić w stosunku do bieżącej wersji, jest redukcja całkowitej masy o ponad 100 kg przy jednoczesnym usztywnieniu i podniesieniu wytrzymałości zderzeniowej konstrukcji.

Mazda MX-5 25th Anniversary Edition
Fot: Mazda

Mazda MX-5 25th Anniversary Edition
Fot: Mazda

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Mazda MX-5 zdjęcia

Mazda MX-5 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Mazda MX-5 Cena

Części dla marki Mazda

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

470 zł