Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36483 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Mazda MX-5. Test nowego wcielenia legendy

Data publikacji: Autor: (łs) TVN Turbo/x-news

TVN Turbo/x-news

Czwarta generacja Mazdy MX-5 została stworzona w myśl filozofii grama. Tam, gdzie dało się obniżyć wagę samochodu, zrobiono to, na przykład przy rozkładaniu dachu. Oprócz lekkości auto świetnie się prowadzi, i jak na roadstery, jest niedrogie. Mazda MX-5 jest najpopularniejszym roadsterem świata. W ciągu minionego ćwierćwiecza wyprodukowano blisko 950 000 egzemplarzy. Jak sprawdza się nowa generacja kultowego auta?

TVN Turbo/x-news

Czwarta generacja Mazdy MX-5 została stworzona w myśl filozofii grama. Tam, gdzie dało się obniżyć wagę samochodu, zrobiono to, na przykład przy rozkładaniu dachu. Oprócz lekkości auto świetnie się prowadzi, i jak na roadstery, jest niedrogie.Mazda MX-5 stała się bardziej zwarta. Jest o 105 mm krótsza (3915 mm długości), 20 mm niższa (1235 mm wysokości) i 10 mm szersza (1730 mm szerokości) od MX-5 trzeciej generacji. Inżynierowie zadbali, by rozkład mas pomiędzy przodem, a tyłem wynosił 50:50. Z kolei pptymalizowanie konstrukcji poszczególnych elementów pozwoliło na zmniejszenie masy o 100 kg względem dotychczas oferowanego modelu.

Karoserię utrzymano w konwencji stylistycznej „KODO – Dusza ruchu”. Długa i nisko poprowadzona masa, jak również przetłoczenia dodają Mazdzie charakteru. We wnętrzu zachowano kompaktowy, lecz bardzo wygodny kokpit - charakterystyczny dla wszystkich generacji MX-5. Mazda dodała jednak najnowsze technologie, w tym systemy aktywnego bezpieczeństwa i-ACTIVSENSE oraz system multimedialny MZD Connect.

O tym się mówi: Partnerka Krychowiaka najseksowniejszą polską WAG? (GALERIA)

Fot. Mazda 

Czwarta generacja Mazdy MX-5 została stworzona w myśl filozofii grama. Tam, gdzie dało się obniżyć wagę samochodu, zrobiono to, na przykład przy rozkładaniu dachu. Oprócz lekkości auto świetnie się prowadzi, i jak na roadstery, jest niedrogie.Klienci mogą wybrać jeden z dwóch silników benzynowych - 1.5 SKYACTIV-G (131 KM i 150 Nm) lub 2.0 SKYACTIV-G (160 KM i 200 Nm). Pierwsza z jednostek zapewnia przyspieszenie od 0 do 100 km/h w 8,3 sekundy, natomiast druga - 7,3 sekundy. Oba motory współpracują z 6-biegową skrzynią manualną.

Do wyboru są wersje wyposażeniowe SkyENERGY, SkyPASSION i i SkyFREEDOM. Pakiet standardowy obejmuje m.in. klimatyzację manualną, komputer pokładowy, światła diodowe, mechanizm różnicowy o ograniczonym poślizgu, a także 7-calowy wyświetlacz.

Cennik nowej Mazdy MX-5:

wersja/silnik SkyENERGY SkyPASSION SkyFREEDOM
1.5 SKYACTIV-G 131 KM/ manualna 6 89 900 zł - -
2.0 SKYACTIV-G 160 KM/ manualna 6 96 900 zł 103 900 zł -
2.0 SKYACTIV-G 160 KM/ manualna 6 i-ELOOP - - 118 900 zł
TVN Turbo/x-news

Czwarta generacja Mazdy MX-5 została stworzona w myśl filozofii grama. Tam, gdzie dało się obniżyć wagę samochodu, zrobiono to, na przykład przy rozkładaniu dachu. Oprócz lekkości auto świetnie się prowadzi, i jak na roadstery, jest niedrogie.

TVN Turbo/x-news

Czwarta generacja Mazdy MX-5 została stworzona w myśl filozofii grama. Tam, gdzie dało się obniżyć wagę samochodu, zrobiono to, na przykład przy rozkładaniu dachu. Oprócz lekkości auto świetnie się prowadzi, i jak na roadstery, jest niedrogie.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • jokoono (gość)

    dla kobiet z męskimi mózgami

  • Kamil (gość)

    Czy wiecie czy można pojeździć sobie MX-5 w http://autoidea.mazda-dealer.pl/modele/nowa-mazda-mx-5 bo ciężko mi uwierzyć, że tak każdemu dają się przejechać. Wiecie coś o tym?

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Mazda MX-5 zdjęcia

Mazda MX-5 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Mazda MX-5 Cena

Części dla marki Mazda

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

470 zł