Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38171 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Mazda MX Sportif

Data publikacji: Autor: pim

 Co prawda jest to jeszcze prototyp, ale tak realnie stylizowany, że należy widzieć w nim nową mazdę 3.

Wielkość i proporcje nadwozia, a nawet zarys świateł i atrapy chłodnicy są podobne, jak w aktualnej generacji mazdy 323 F. Nowy kompakt wykorzystuje jednak wiele elementów stylizacji swoich większych braci - modelu 6 i RX 8. Jest dzięki nim znacznie bardziej charakterystyczny, niż trochę stonowana obecna wersja.

Wnętrze ma łączyć sportowego ducha z elegancją, ale przede wszystkim ma być obszerne i funkcjonalne, by zapewnić pięciu osobom komfort podróżowania. Za kierownicą mają wygodnie zasiąść nawet kierowcy o wzroście 190 cm.

Mazda MX sportif ma długość 345 cm, szerokość 170 cm i wysokość 145 cm. Jest więc większa od obecnej mazdy 323. Ma także większy rozstaw osi (264 cm), co pozwala na wygospodarowanie większego wnętrza. Warto przyjrzeć się tym wielkościom także dlatego, że mazda 3 ma być budowana na tej samej płycie podłogowej, co nowa, zapowiadana na jesień generacja forda focusa. Wygląda więc na to, że i ten samochód nieco urośnie.

Prototypowa mazda jest napędzana dwulitrowym silnikiem o mocy 147 KM, spełniającym normę czystości spalin Euro IV. Wyposażenie zawiera m. in.: 6 poduszek powietrznych, ABS i system stabilizacyjny DSC.


Prototypowa mazda MX sportif pokazuje linię produkcyjnego modelu mazdy 3, która ma zostać zaprezentowana jesienią.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Części dla marki Mazda

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

470 zł