Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38121 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Mazda przyjmie standardy produkcji Toyoty

Data publikacji: Autor: (mm/ip)

Mazda chce nauczyć się od Toyoty jej standardów technicznych i organizacji produkcji. To dla niej jedna z głównych korzyści, obok współpracy w dziedzinie technologii, z podpisanego w maju kontraktu o kooperacji obu japońskich koncernów / Fot. Toyota Mazda chce nauczyć się od Toyoty jej standardów technicznych i organizacji produkcji. To dla niej jedna z głównych korzyści, obok współpracy w dziedzinie technologii, z podpisanego w maju kontraktu o kooperacji obu japońskich koncernów.

Mazda chce nauczyć się od Toyoty jej standardów technicznych i organizacji produkcji. To dla niej jedna z głównych korzyści, obok współpracy w dziedzinie technologii, z podpisanego w maju kontraktu o kooperacji obu japońskich koncernów / Fot. Toyota W maju tego roku Toyota i Mazda podpisały umowę o współpracy, która w pierwszej kolejności obejmie wymianę technologii w dziedzinie napędów i systemów bezpieczeństwa. Toyota udostępni Mazdzie technologię napędu na wodorowe ogniwa paliwowe oraz systemu hybrydowego plug-in, zaś Mazda przekaże partnerowi technologię SKYACTIV. Obecnie trwają negocjacje dotyczące szczegółów współpracy.

 Masamichi Kogai, prezydent i CEO Mazdy, powiedział w jednym z wywiadów dla australijskiej prasy, że współpraca z Toyotą przyniesie jego firmie znacznie więcej korzyści niż najnowocześniejszą technologię. Mazda skorzysta z metodologii zarządzania znanej jako System Produkcji Toyoty, by działać lepiej i wydajniej, oraz by tworzyć coraz lepsze samochody.

Mazda chce nauczyć się od Toyoty jej standardów technicznych i organizacji produkcji. To dla niej jedna z głównych korzyści, obok współpracy w dziedzinie technologii, z podpisanego w maju kontraktu o kooperacji obu japońskich koncernów / Fot. Toyota Kogai nie chciał rozmawiać o szczegółach kooperacji z Toyotą, jednak potwierdził, że obejmie ona wszystkie dziedziny badań nad nowymi technologiami oraz prac rozwojowych, i że spodziewa się, że jest to początek wieloletniego partnerstwa. W niedalekiej przyszłości współpraca zaowocuje bardziej wydajnymi samochodami obu marek, a także modelami bliźniaczymi. Z nieoficjalnych doniesień wynika, że Mazda oprze następną generację BT-50 na Hiluxie.

Kontrakt Toyoty i Mazdy trwa dopiero 5 miesięcy, mimo to pierwszy model, który skorzystał na tej współpracy, jeździ już po drogach w Japonii. Jest to Mazda 3 Hybrid, w której zamontowano baterie z Toyoty Prius.

 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • ROKO (gość)

    TO DOBRZE ABY NIE ZAPOMNIANO O MNI VANACH JAK MAZDA O MAZDA PREMACY 5 FAJNIE BY BYLO JAK BY PO POLACZENIU BYL WPROWADZONY MNI VAN HYBRYDED NP: MAZDY PODOBNO NASTEMCA PROTOTYP TO KOREE CZY JAKOS TAK I ZABESPIECZENIE ANTYKOROZYJNE BY SIE POLEPSZYLO MOZE BO U MAZDY JAK I FOCUSA ZABESPIECZENIA ANTYKOROZYJNE BARDZO SLABE A MAZDA TECHNICZNIE SZCZEGOLNIE BENZYNOWE SILNIKI I ZAWIESZENIOWO PERFEKT NIEZAWODNIE ABY TO UTRZYMANO I NIE POPSUTO

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Mazda zdjęcia

Mazda dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Mazda Cena

Części dla marki Mazda

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

470 zł