Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Mazda Verisa

Data publikacji: Autor: (mp)

 Nowy model pod nazwą Verisa zaprezentowała Mazda. Auto dostępne będzie na razie tylko na rynku japońskim. Przeznaczonemu dla pięciu osób kompaktowemu autu nie można odmówić urody.

Nowy model pod nazwą Verisa zaprezentowała Mazda. Auto dostępne będzie na razie tylko na rynku japońskim.

 

Nazwa samochodu to połączenie dwóch słów: „verita” (z włoskiego: „prawda”) i „satisfaction”, czyli „przyjemność”. Tę „prawdziwą przyjemność” zapewnić ma klientom Mazdy przede wszystkim wygląd pojazdu. Przeznaczonemu dla pięciu osób kompaktowemu autu nie można odmówić urody zarówno, jeśli chodzi o stylistykę nadwozia, jak i wnętrza. Jest ono także funkcjonalne. Konstruktorzy przewidzieli bowiem możliwość składania tylnych siedzeń, co zapewnia dużą i płaską przestrzeń bagażową.

 

Verisa wyposażona jest tylko w jeden rodzaj silnika: 4-ro cylindrową jednostkę benzynową MZR o pojemności 1.5 litra. Rozwija ona moc 113 KM i moment obrotowy 140 Nm. Istnieje natomiast możliwość wybrania wersji napędu na jedną oś lub na wszystkie koła.

 

Nie wiadomo jeszcze, czy nowa Mazda Veris, którą zdaniem producentów określają hasła „szykowna, nowoczesna i wykonana w najwyższej jakości” trafi na rynek europejski. Sprzedaż w Japonii przewidywana jest na 2.5 tys. sztuk miesięcznie.  

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości