Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

McLaren rozbudował swoją fabrykę w Woking

Data publikacji: Autor: (pp) źródło: Autocar

Fot. McLaren McLaren oficjalnie otworzył nowy kompleks swojej fabryki w Woking. Dzięki temu, produkcja najnowszego modelu brytyjskiej marki - MP4-12C, znacząco przyspieszy.
Fot. McLaren Budowa nowego budynku o powierzchni 32 tys. metrów kwadratowych trwała 15 miesięcy i kosztowała blisko 50 mln funtów. W środku odnajdziemy elementy znane z innych zakładów McLarena, jak np. biała podłoga, wysokość stanowisk nie przekraczająca 1,6 metra, czy białe koła wózków transportowych i maksymalna przejrzystość na stanowiskach pracy.

CZYTAJ TAKŻE

Najszybszy McLaren Mercedes SLR na świecie [FILM]

Problemy z jakością McLarena MP4-12C?


Obecnie, fabrykę w Woking opuszczają dwa MP4-12C dziennie. Gdy tylko nowe zakłady osiągną pełną wydajność, co 45 minut będzie gotowy kolejny egzemplarz tego auta. W związku z rozbudową fabryki, McLaren zakłada znaczny wzrost produkcji, z 1000 sztuk rocznie do 4 tysięcy. Oczywiście wiąże się to ze zwiększeniem zatrudnienia o 200 etatów.

Nowy kompleks w Woking był kluczowy dla McLarena, ze względu na planowany debiut brytyjskiej marki na chińskim rynku, co powinno przynieść firmie znaczne zyski.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości