Wszystko
o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

ME Rallycross: dobry start Polaków

Data publikacji: Autor: Joanna Kalinowska

fot. rallycross-sport.com Dobre wyniki zanotowali polscy zawodnicy w rozegranej na austriackim torze Melk Wachauring IV rundzie Mistrzostw Europy Rallycross .

Dobre wyniki zanotowali polscy zawodnicy w rozegranej na austriackim torze Melk Wachauring IV rundzie Mistrzostw Europy Rally Cross .

 

Po trzech sesjach kwalifikacyjnych i biegach finałowych Polacy zajęli w licznie obsadzonej Dywizji 1a (samochody do 1600 ccm pojemności z ograniczonym zakresem przeróbek) odpowiednio miejsca: trzecie -  Krzysztof Groblewski (VW Polo) oraz piąte – Marcin Laskowski, ubiegłoroczny mistrz Polski w klasie 3 (Peugeot 106 Maxi). Dla Laskowskiego, który debiutuje w tegorocznym ME Rallycross, zajęcie piątej pozycji w ścisłej czołówce najlepszych zawodników w Europie jest bardzo cenne.

 

fot. rallycross-sport.com Dobre miejsce w klasyfikacji końcowej Dywizji 2 (samochody do 2000 ccm pojemności, bez przeróbek) zapewnił sobie Piotr Tyszkiewicz (Opel Astra OPC - na zdjęciu po prawej), który ostatecznie zajął siódme miejsce, ale był o krok od wygrania finału B i znalezienia się w gronie najlepszych z finału A. Niestety w trakcie zawodów samochód miał awarię wspomagania, co jak wiadomo sprawia kierowcy ogromne trudności w jego prowadzeniu, wpływając bezpośrednio na osiągnięty na mecie wynik.

 

fot. rallycross-sport.com W najsilniejszej Dywizji 1 (samochody o pojemności ponad 2000 ccm, czteronapędowe z turbodoładowaniem) po raz pierwszy w tym sezonie zwyciężył broniący tytułu Szwed Kenneth Hansen (Citroen Xsara - na zdjęciu po lewej). Dotychczas nie udało mu się znaleźć na najwyższym podium ze względu na częste i poważne awarie samochodu. Po ostatniej rundzie wysunął się na prowadzenie w klasyfikacji zbiorczej po 4 rundach.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości