o samochodach

Motosport / Pozostałe sporty

ME Rallycross – Polacy na podium

Data publikacji: Autor: łm

fot. rallycross-sport.com Ogromnym sukcesem zakończył się pierwszy start reprezentacji Polski w I rundzie Mistrzostw Europy Rallycross, rozegranej w ubiegły weekend na portugalskim torze Lousada.

fot. rallycross-sport.com Krzysztof Groblewski (VW Polo - na zdjęciu obok) wygrał finał Dywizji 1a (samochody do 1600 ccm pojemności silnika z szerokim dopuszczalnym zakresem przeróbek), a Marcin Laskowski startujący po raz pierwszy w cyklu Mistrzostw Europy Peugeotem 106 Maxi zajął w tej samej Dywizji 3 miejsce.

Piotr Tyszkiewicz startujący Oplem Astrą OPC w zawodach Dywizji 2 (samochody do 2000 ccm bez modyfikacji) został wykluczony za spowodowanie niebezpiecznej sytuacji na torze.

Następne zawody z cyklu Mistrzostw Europy Rallycross odbędą się za tydzień we Francji na torze Essay d’Orne.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!