Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Mechanik z Olesna drugi w Rajdzie Maroka

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Mechanik z Olesna drugi w Rajdzie Maroka Jadący 10-tonową ciężarówką Dariusz Rodewald zajął drugie miejsce w Rallye OiLybia du Maroc, nazywanym w skrócie Rajdem Maroka.

27-letni mechanik Dariusz Rodewald startował w holenderskiej ekipie Team de Rooy, którą tworzy holenderski kierowca Gerard de Rooy, belgijski nawigator Tom Colsoul oraz Rodewald. Jechali 10-tonową ciężarówką Iveco Trakker.
 
Kierowcy ścigali się na po pustynnych bezdrożach i kamienistych górach północnej Afryki.
 
- Trasa była piekielnie trudna, porównywalna z Rajdem Dakar - mówi Rodewald.  - W górach trasa była tak wąska, że ciężarówka ledwo się mieściła, a jechało się nad krawędzią przepaści.
 
Jego zajęła drugie miejsce, zwycięstwo tracąc na ostatnim etapie. Team Gerarda de Rooya przeoczył jeden check point za co dostał 30-minutową karę.
 
- Nie martwimy się jednak, ponieważ wyprzedzili nas koledzy z naszej drużyny, czyli z Teamu de Rooy, Włosi Miki Biasion, Giorgio Albiero, Livio Diamante - mówi Darek.
 
W Maroku Team De Rooy testował nową ciężarówkę z charakterystycznym dziobem. Dariusz Rodewald był jednym z jej konstruktorów.
 
Czym różni się nowa ciężarówka od zwykłych samochodów? Widać to najlepiej na filmie:

Tak wyglądał wyścig w Maroku (w 2:07 min. i  3:04 min. filmu widać jadącą ciężarówkę Polaka)


 
Ciekawostką jest to, że trzecie miejsce w kategorii ciężarówek zajęła kobieta. Piękna Portugalka Elisabete Jacinto brawurowo prowadzi 10-tonową ciężaówkę MAN:


 
Mechanik z oleskich Walców wśród jest jednym z najlepszych na świecie specjalistów od rajdowych ciężarówek.
 
- Sam też jest świetnym kierowcą, mało kto wie, że podczas wielu testów wsiada za kierownicę rajdowej ciężarówki - zdradza Mateusz Antkowiak, przyjaciel Darka.

Rajd Maroka był próbą generalną przed najsłynniejszym i zarazem najbardziej morderczym rajdem świata - Rajdem Dakar. Rozpoczyna się on 1 stycznia 2012 roku, Dariusz Rodewald również weźmie w nim udział.
 

Mechanik z Olesna drugi w Rajdzie Maroka
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Mechanik z Olesna drugi w Rajdzie Maroka

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości