Wszystko
o samochodach

Motosport / Rajdy

Meksykańskie próby

Data publikacji: Autor: Maciej Rzońca

Rajdowi wicemistrzowie Europy Janusz Kulig i Jarosław Baran udanie wystartowali w Rajdzie Meksyku, gdzie zajęli drugie miejsce mitsubishi lancerem evo VII.

Impreza ta jest jedną z nielicznych poważnych kandydatur do kalendarza rajdowych Mistrzostw Świata w najbliższych latach. Organizatorzy postarali się więc, by trasa była bardzo wymagająca i długa (380 kilometrów szutrowych oesów), a dodatkowym utrudnieniem dla załóg spoza rejonu Ameryki Środkowej był panujący upał (samochody rajdowe nie mają klimatyzacji). Rajd zyskał bardzo pozytywną opinię wśród obserwatorów FIA.

Start naszej załogi w Meksyku był treningiem przed Rajdem Nowej Zelandii, drugą rundą mistrzostw świata FIA Production Car (przypomnijmy, że w Szwecji Kulig wygrał, ale potem został wykluczony za odstępstwo techniczne, które - jak przyznali sami sędziowie techniczni - nie miało wpływu na wyniki). Miałem trochę kłopotów z oponami, które były zbyt miękkie na warunki panujące na trasie. Miałem także mały wypadek na jednym z odcinków i uszkodziłem trochę karoserię. Poza tym było bardzo przyjemnie. Meksyk jest wspaniałym miejscem do rozgrywania rajdu. Będę mile wspominał rajd i trzydniową "saunę" w samochodzie. Cieszę się, że nawiązaliśmy walkę z faworytami Production Car - powiedział Janusz Kulig, który wygrał w Meksyku na pięciu oesach.

Zwycięstwo w rajdzie odniósł Argentyńczyk Marcos Ligato z pilotem Rubenem Garcia (mitsubishi lancer evo VII). Początkowo Kulig został sklasyfikowany na trzeciej pozycji, ale potem okazało się, że w mitsubishi lancerze evoVII Peruwiańczyka Ramona Ferreyrosa zakwestionowano koło zamachowe, które pochodziło od wersji evo VI i było zbyt lekkie. Polska załoga awansowała więc o jedno miejsce, a na trzecim stopniu podium uplasował się kierowca z Kostaryki Andres Mintalto jadący subaru imprezą grupy N.

Do początku artykułu

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości