Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37746 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Mercedes 190

Data publikacji: Autor: (LM)

 to średniej klasy limuzyna, dostępna za umiarkowane pieniądze.

Do momentu pojawienia się klasy A, mercedes 190 pełnił rolę najmniejszego modelu w ofercie koncernu ze Stuttgartu. Auto zadebiutowało na rynku 21 lat temu i pozostawało w sprzedaży do 1993 roku. W tym czasie w samochodzie wprowadzono oczywiście szereg modyfikacji - zmianom ulegały elementy nadwozia i silniki. Przez cały okres produkcji samochód oferowany był wyłącznie w jednej wersji nadwoziowej - jako czterodrzwiowy sedan.

Szeroka listwa ochronna to znak
rozpoznawczy nowszych modeli
serii 190.

Mercedesowi 190 praktycznie niczego nie można zarzucić w dziedzinie komfortu i bezpieczeństwa jazdy. Wielowahaczowe zawieszenie z tyłu zapewnia stabilną i wygodną podróż. Nie zachwyca jedynie przestrzeń dla pasażerów tylnej kanapy i objętość bagażnika wynosząca tylko 410 l. Przeciętnej jakości są plastikowe elementy wykończenia wnętrza. Co istotne jednak, nawet w autach z przebiegami rzędu 300 tys. km, skrzypienia czy trzaski w kabinie są zjawiskiem zupełnie obcym.

Bardzo szeroka jest oferta silnikowa. Obejmuje ona benzynowe jednostki napędowe o mocy od 102 do 204 KM i diesle (72-126 KM). Najłatwiej na giełdzie spotkać auto z motorem benzynowym 1.8 lub dieslem o pojemności 2,0 litra. Oba silniki wykazują się ponadprzeciętną trwałością i są godne polecenia.

Na rynku aut używanych liczba zadbanych i znajdujących się w dobrym stanie technicznym mercedesów 190 jest ograniczona. Stąd też wysokie ceny takich egzemplarzy - za auto z 1990 roku trzeba zapłacić nawet 18-20 tys. zł. Nieco starszy i mniej zadbany pojazd można kupić już za kilka tysięcy złotych. Przy zakupie warto przyjrzeć się rantom drzwi i progom, gdyż mogą w tych miejscach pojawiać się oznaki korozji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Komentarze

  • terapeuta

    Sam nie napisałbym lepiej.Zgadzam się z tą opinia całkowicie.Warto kupic ale trzeba dobrze szukac żeby znaleźć zadbany egzemplarz. Pozdrowienia dla wszystkich posiadaczy Mesiów

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Mercedes-Benz W201 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Mercedes-Benz W201 Cena

Części dla marki Mercedes-Benz

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

840 zł