Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Mercedes Actros z tytułem Truck Of The Year

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Mercedes Actros z tytułem Truck Of The Year Nowy Mercedes Actros zdobył tytuł Truck Of The Year. To kolejna generacja tego modelu, która zdobyła to wyróżnienie.

Tytuł Truck Of The Year 2012 przyznano 24 listopada podczas międzynarodowych targów „Trailer 2011” zorganizowanych w belgijskim mieście Kortrijk. Nagrodę przyznaje międzynarodowe gremium 24 dziennikarzy specjalizujących się w branży transportowej.

- W swoim flagowym pojeździe Mercedes-Benz połączył ewolucyjne elementy z rewolucyjnymi osiągnięciami, które podnoszą poprzeczkę wydajności, bezpieczeństwa i komfortu w ciężarówce - stwierdził Gianenrico Griffini, przewodniczący jury.

Nowy Mercedes Actros, który niedawno został wprowadzony na rynek, jest czwartą generacją tego modelu. Pierwszy Actros pojawił się na rynku w 1996 roku. Wszystkie poprzednie generacje również zostały uhonorowane tytułem "Truck Of The Year". Tym samym Actros jest najbardziej utytułowanym pojazdem ciężarowym na świecie.

Zobacz także: Nowy Mercedes Actros

Nagroda "Truck of the Year” przyznawana jest od 1976 roku. Od tego czasu stała się ona jednym z najbardziej prestiżowych wyróżnień w branży. Jury wybiera co roku samochód ciężarowy, którego premiera ma dla rynku szczególne znaczenie ze względu na innowacyjność, pomysłowość, lub inne elementy, które mają wyznaczać kierunek rozwoju branży. Marka Mercedes-Benz otrzymała tą nagrodę po raz siódmy.

Wojciech Frelichowski

Mercedes Actros z tytułem Truck Of The Year
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Mercedes Actros z tytułem Truck Of The Year

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości