Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Mercedes-AMG. Pierwszy europejski salon. I to w Polsce

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Mercedes-Benz Polska W Gdańsku otwarto salon AMG Brand Center. To pierwszy taki obiekt w Europie i piąty na świecie.

Salon AMG Brand Center Gdańsk prowadzi firma Witman, trójmiejski dealer marki Mercedes-Benz. Jest zlokalizowany przy al. Grunwaldzkiej w Gdańsku Oliwie, Zewnętrzny oraz wewnętrzny wystrój placówki nawiązuje do sportowej symboliki Mercedes-AMG. Samochody i akcesoria są prezentowane na na dwóch kondygnacjach. Na dole eksponowanych jest kilkanaście aut, od bazowych modeli z serii 35 aż po mocarne SUV-y.

Drugie piętro zagospodarowano z myślą o organizacji wydarzeń i prezentacji maszyn o najwyższych osiągach, takich jak AMG GT 4-drzwiowe Coupé. Znajduje się tam również charakterystyczny element salonu – okno wystawowe (tzw. oko AMG – AMG Eye), w którym można zobaczyć najbardziej efektowne modele Mercedes-AMG.

Zobacz także: Tak policja będzie sprawdzać stan licznika

AMG Brand Center Gdańsk jest pierwszym w Europie i piątym na świecie takim obiektem. Obecnie takie placówki działają w Tokio, Sydney, Pekinie i Szanghaju. W 2018 roku polski rynek był czwartym w Europie pod względem sprzedaży dla samochodów sygnowanych przez AMG.

Firma AMG zaczynała w 1967 r. jako mały warsztat. Przez długi czas swej działalności firma przerabiała niektóre modele Mercedesa. W 1990 r. AMG rozpoczęło stałą współpracę z marką Mercedes-Benz, a w 2005 r. w firma całości przeszła w ręce koncernu Daimler AG.

Zobacz także: Renault Megane R.S. w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości