Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38173 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Mercedes -Benz CLK Cabrio

Data publikacji: Autor: pim

 Podczas salonu samochodowego w Genewie Mercedes pokazał nową generację kabrioletu CLK. Elegancki i luksusowy samochód może stać się marzeniem na lato.

Nowy mercedes CLK nie poszedł drogą, coraz popularniejszą obecnie wśród tańszych marek - nie będzie miał sztywnego dachu. W jakiś sposób nawiązuje jednak do segmentu coupe - cabrio. Linię nadwozia wzorowano na coupe CL. Dzięki temu nawet przy zamkniętym dachu samochód wygląda atrakcyjnie i dynamicznie. Mercedes CLK jest teraz nieco większy. O 71 mm powiększono długość, a o 25 mm rozstaw osi.

Nadwozie ma niski współczynnik oporu powietrza i wysoki poziom wytrzymałości na skręcanie (o 12 proc. wyższy, niż w poprzednim modelu). W 40 proc. elementów nadwozia wykorzystano wysokowytrzymałe stopy stali.

Nad bezpieczeństwem pasażerów czuwa także elektronika. System poduszek powietrznych dostosowuje swoje reakcje także do wagi kierowcy i pasażera. Za tylnymi fotelami są schowane pałąki przeciwkapotażowe, które wysuwają się w ułamku sekundy, jeżeli następuje wywrócenie samochodu.

Dach CLK otwiera się i zamyka w ciągu kilku sekund. Cała operacja jest automatyczna, łącznie z zakotwiczeniem dachu na górnym obramowaniu przedniej szyby. Może być uruchamiany pilotem.Wielowarstwowy dach zapewnia bardzo dobre wyciszenie samochodu i izolację termiczną. Dach jest dostępny w trzech kolorach: czarnym, szarym i niebieskim.

W gamie silników znalazło się 5 jednostek o większej mocy i maksymalnym momencie obrotowym niż w poprzedniej generacji. Najmniejszy silnik ma wersja 200 kompressor - ma on 1796 ccm pojemności i "tylko" 163 KM. Mimo to ponad dwutonowy samochód rozpędza się do 100 km/h w 9,8 sekundy. Na drugim biegunie jest wersja 55 AMG, z silnikiem 5439 ccm, który ma moc 367 KM i maksymalny moment obrotowy 510 Nm. Tej wersji wystarczy 5,4 sekundy na osiągnięcie 100 km/h.

Mercedes CLK zastępuje kierowcę w robieniu wielu rzeczy czy nawet myśleniu o nich. Czujniki deszczu uruchamiają wycieraczki, jeżeli zapada zmrok lub samochód wjeżdża w tunel automatycznie zapalają się światła, lusterka (także zewnętrzne) samoczynnie przyciemniają się w razie potrzeby, system distronic utrzymuje odpowiedni dystans niezależnie od zmian prędkości poprzedzającego pojazdu, a dzięki czujnikowi światła słonecznego do nasłonecznienia dostosowuje się także klimatyzacja. Żeby tak jeszcze cena automatycznie przystosowywała się do naszych możliwości.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Mercedes-Benz Klasa CLK dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Mercedes-Benz Klasa CLK Cena

Części dla marki Mercedes-Benz

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

840 zł