Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37865 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Mercedes Benz S600 Guard - pancernik

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Mercedes-Benz S600 Guard / Fot. Mercedes-Benz Głowy państw, zamożni biznesmani i wszyscy ci, którzy mają uzasadnione obawy o swoje bezpieczeństwo podczas jazdy samochodem po publicznych drogach otrzymali do dyspozycji potężną „broń”.

Mercedes-Benz S600 Guard / Fot. Mercedes-Benz Mercedes zaprezentował model S 600 w wersji Guard będącym pierwszym samochodem na świecie, któremu przyznano najwyższy certyfikat opancerzenia VR9. Opancerzona Klasa S wyróżnia się m.in. wzmocnionymi panelami ze stali, które wbudowano w wewnętrzną strukturę klatki bezpieczeństwa oraz w poszycie nadwozia. Dodatkową ochronę zapewniają panele wykonane z materiałów odpornych na wysokie temperatury. Ponadto, wszystkie szyby zastosowane w tym modelu składają się z poliwęglanowej warstwy wewnętrznej i mają laminowaną strukturę.

Podróżujący Mercedesem S 600 Guard mają również do dyspozycji dedykowany system alarmowy, system awaryjnego dostarczania powietrza do kabiny, przyciemnione rolety w drzwiach, a także pełne wyposażenie z zakresu komfortu i udogodnień, łącznie z małą lodówką umieszczoną z tyłu.

Z zewnątrz opancerzona Klasa S praktycznie nie różnie się od standardowego odpowiednika. Nabywca może zamówić odmianę cztero- lub pięcioosobową, przy czym w kwestii jednostki napędowej producent nie oferuje żadnego wyboru. Dostępny jest jedynie najmocniejszy silnik V12 o pojemności 6 litrów, rozwijający 530 KM i 830 Nm momentu obrotowego.

Mercedes-Benz S600 Guard / Fot. Mercedes-Benz

Mercedes-Benz S600 Guard / Fot. Mercedes-Benz

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Mercedes-Benz Klasa S zdjęcia

Mercedes-Benz Klasa S dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Mercedes-Benz Klasa S Cena

Części dla marki Mercedes-Benz

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

840 zł