Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Mercedes-Benz SLK 55 AMG został safety car w Formule 1

Data publikacji: Autor: łm

fot. Mercedes-Benz Pojazdem zabezpieczającym wyścigi Formuły 1 (tzw. safety car) został nowy Mercedes-Benz SLK 55 AMG.
Pojazdem zabezpieczającym wyścigi Formuły 1 (tzw. safety car) został nowy Mercedes-Benz SLK 55 AMG.

 

fot. Mercedes-Benz

Zadaniem pojazdu safety car jest pilotowanie samochodów Formuły 1 w sytuacjach awaryjnych. Specjalnie oznaczony safety car pojawia się na torze wtedy, gdy dochodzi do wypadku, panują złe warunki atmosferyczne wymagające np. przerwania wyścigu albo wystąpiły incydenty mogące zagrozić bezpieczeństwu. Pojazd ustawia się na pozycji prowadzącego na torze wyścigowym i jedzie przed samochodami Formuły 1.

 

 

 

fot. Mercedes-Benz W tym sezonie takim pojazdem jest Mercedes-Benz SLK 55 AMG , który w tej roli debiutował 7 marca 2004 roku na torze w Melbourne w Australii , podczas rozpoczęcia sezonu Grand Prix. Samochód ten został specjalnie przygotowany przez tuningową firmę AMG, ściśle współpracującą z producentem. Jest napędzany 5,5 litrowym silnikiem V8 o mocy 265 kW/360 KM, który umożliwia osiągnięcie 100 km/h w niecałe pięć sekund.

 

 

Masa pojazdu została zredukowana o 100 kilogramów, w miejsce seryjnych 18-calowych opon założono ogumienie 19-calowe. Razem ze sztywno zestrojonym podwoziem umożliwia to osiągnięcie większych prędkości na zakręcie. Auto ma także wzmocniony układ hamulcowy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości