Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38013 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Samochody / Testy

Mercedes CL55 AMG

Data publikacji: Autor: (WIB)

Nie dla każdego.

Ostatnio w salonie dilera Mercedesa firmy BMG w Gdyni był pokazany bardzo rzadko spotykany na naszych drogach samochód - Mercedesa CL55 AMG.

Trzy litery w oznaczeniu modelu zdradzają szlachetne pochodzenie auta - AMG to firma od wielu lat "poprawiająca" samochody ze Stuttgartu.

Od 1999 roku większościowy pakiet AMG należy do koncernu DaimlerChrysler, a brakujące akcje trafią do nowego właściciela do końca 2008 roku. AMG to od wielu lat symbol najszybszych i najbardziej szlachetnych Mercedesów, dziś niemal każde auto tej marki (poza najmniejszą klasą A) jest oferowane w wersji opracowanej przez specjalistów z Affalterbach. Na szczycie znajdują się modele SL73 AMG i CL55 AMG - właśnie ten drugi samochód został sprowadzony na zamówienie jednego z klientów firmy BMG.

Srebrzyste coupe od "zwykłych" aut rodziny CL na pierwszy rzut oka różni się niewiele, ma zestaw dyskretnych spoilerów (za dopłatą!), nieco szersze opony i felgi o większej średnicy. Gdyby nie znaczki na tylnej klapie, laikowi trudno byłoby się zorientować, z jakim autem ma do czynienia.

Firma AMG zadbała nie tylko o zwiększenie mocy silnika z 306 do 360 KM, zmieniono także układ wydechowy i skrzynię biegów. Dzięki temu, auto ma nieco lepsze osiągi od mocniejszego o 7 KM modelu CL600. Jedynie prędkość maksymalna pozostała niezmieniona - nadal jest to 250 km/h.

W standardowym wyposażeniu znajdują się skórzana tapicerka, osiem poduszek gazowych, ABS, ESP, ASR i wiele innych elementów, które w większości aut wymagają dopłaty.
Właściciel CL55 AMG zamówił auto wyposażone ponadto w system kontroli ciśnienia w oponach, system nawigacyjny z telewizorem i system Distronic - układ, którego zadaniem jest nie tylko utrzymywanie stałej prędkości, ale czuwanie nad bezpieczną odległością od auta poprzedzającego nas na drodze. Jeżli urządzenie uzna, że przy danej prędkości odległość ta jest zbyt mała, zacznie łagodnie ujmować gazu, a w razie potrzeby także hamować. Gdy tylko dystans wróci do normy, auto przyspieszy znów do osiągnięcia zadanej prędkości.
Mercedes CL55 AMG jest wyposażony także w system keyless-go, czyli specjalną kartę otwierającą drzwi, gdy właściciel zbliży się do samochodu i blokującą zamki po wyjściu z auta i zamknięciu drzwi.

Niestety, Mercedes CL55 AMG nie jest autem dla każdego - egzemplarz z gdyńskiego salonu kosztował około 600 tysięcy złotych.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Mercedes-Benz Klasa CL zdjęcia

Mercedes-Benz Klasa CL dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Mercedes-Benz Klasa CL Cena

Części dla marki Mercedes-Benz

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

840 zł