Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 39047 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Akcje serwisowe

Mercedes. Elektryczny SUV EQC z usterką

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Mercedes EQC. Fot. Daimler Koncern Daimler poinformował, że modelu EQC wykryto wadliwą śrubę mechanizmu różnicowego. W efekcie cały mechanizm może ulec zniszczeniu, a pojazd ulec wypadkowi.

Jak poinformowano, w niektórych Mercedesach EQC śruba w przekładni różnicowej przedniej osi może nie spełniać specyfikacji wytrzymałościowych. Dlatego nie można wykluczyć, że śruba pęknie w okresie użytkowania.

W rezultacie usterka może przerwać przenoszenie momentu obrotowego na oś przednią, prowadząc do unieruchomienia pojazdu. Ponadto, jeśli części złamanej śruby utkną w przekładni różnicowej, może to wpłynąć na zdolność sterowania autem, zwiększając ryzyko wypadku.

Zobacz także: Czy wiesz, że....? Przed II wojną światową były auta na... gaz drzewny

Jak na razie Daimler nie podał, jaka jest liczba pojazdów, których może dotyczyć ta usterka.

Mercedes EQC to najnowszy, elektryczny SUV tej marki, który do sprzedaży wszedł w 2019 r. To pierwsze seryjne auto elektryczne Mercedesa, które powstało od podstaw dla tego napędu i jest oferowane wyłącznie w wersji na prąd. Pojazd napędzają dwa silniki elektryczne o łącznej mocy 300 kW (408 KM). Zasięg auta wynosi ok. 417 kilometrów.

To tutaj jest produkowany Volkswagen ID.3

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • sanda (gość)

    Oglądaj Hit- 365 Dni (2020) oraz inne filmy/seriale www.ciinema.eu ========= Jedyny VOD gdzie płacisz raz i masz dożywotni dostęp, Wystarczy założyć konto oraz je aktywować i juz ogladasz.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości