Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37466 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Mercedes GLB. 7 miejsc, 5 silników do wyboru

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak

Mercedes GLB 

Charakterystyczne proporcje z krótkimi nawisami i „terenowy” design, a także opcjonalny napęd na wszystkie koła 4MATIC i specjalne terenowe oświetlenie, które podczas jazdy  z niewielką prędkością pomaga wykrywać przeszkody znajdujące się bezpośrednio przed pojazdem. Oto nowy Mercedes-Benz GLB. W salonach model zadebiutuje pod koniec tego roku. 

Fot. Mercedes-Benz Charakterystyczne proporcje z krótkimi nawisami i „terenowy” design, a także opcjonalny napęd na wszystkie koła 4MATIC i specjalne terenowe oświetlenie, które podczas jazdy z niewielką prędkością pomaga wykrywać przeszkody znajdujące się bezpośrednio przed pojazdem. Oto nowy Mercedes-Benz GLB. W salonach model zadebiutuje pod koniec tego roku.

Dysponując rozstawem osi 2829 mm, nowy Mercedes-Benz GLB (wymiary karoserii: długość/szerokość/wysokość: 4634/1834/1658 mm w wersji 5-os.  i 1662 mm w 7-os.) przewyższa w tym względzie nową Klasę B o 10 cm. Parametr ten, w połączeniu z wysoko poprowadzoną linią dachu,  ma decydujące znaczenie dla przestronności wnętrza. Wysokość kabiny  w pierwszym rzędzie siedzeń wynosi 1035 mm – to wynik najlepszy  w segmencie. Szczególnie korzystnie wypada również efektywna przestrzeń na nogi z tyłu – w przypadku wersji 5-miejscowej wynosi 967 mm.

Pojemność bagażnika od 560 do 1755 l (dane dla wersji 5-miejscowej) plasuje GLB na poziomie aut typu kombi. Na życzenie drugi rząd siedzeń może być regulowany wzdłużnie (przesuwany), a wyposażenie standardowe obejmuje kilkustopniową regulację pochylenia oparć. Zwiększa to wszechstronność przestrzeni ładunkowej i pozwala zwiększyć jej objętość nawet o 179 l. GLB to pierwszy kompaktowy model Mercedes-Benz, który na życzenie oferuje trzeci rząd siedzeń z dwoma dodatkowymi, pojedynczymi fotelami.

Zobacz także: Jak sprawdzić historię pojazdu?

Wyposażenie z dziedziny bezpieczeństwa obejmuje chowane zagłówki tylnych siedzeń, pasy bezpieczeństwa z napinaczami, boczne poduszki powietrzne, które chronią także pasażerów w trzecim rzędzie, oraz mocowania ISOFIX i TOP-Tether dla odpowiednich fotelików dziecięcych. Można ich używać do zamocowania z tyłu nawet czterech fotelików.
 
Dodatki z zakresu komfortu w trzecim rzędzie foteli obejmują dwa uchwyty  na napoje między siedzeniami oraz dwa schowki z gumowaną wkładką –  po lewej i prawej stronie przestrzeni ładunkowej, każdy z portem USB. Siedzenia składają się „na płasko”, czyli w taki sposób, że są w jednej płaszczyźnie z podłogą bagażnika.

Gama silnikowa Mercedes-Benz Klasy GLB obejmuje dwie jednostki benzynowe (GLB 250 4MATIC i GLB 200) oraz trzy wysokoprężne (GLB 200d, GLB 200d 4MATIC i GLB 220d 4MATIC).

Ceny nie są znane.

Zobacz także: Kia Picanto w naszym teście

Mercedes GLB 

Charakterystyczne proporcje z krótkimi nawisami i „terenowy” design, a także opcjonalny napęd na wszystkie koła 4MATIC i specjalne terenowe oświetlenie, które podczas jazdy  z niewielką prędkością pomaga wykrywać przeszkody znajdujące się bezpośrednio przed pojazdem. Oto nowy Mercedes-Benz GLB. W salonach model zadebiutuje pod koniec tego roku. 

Fot. Mercedes-Benz

Mercedes GLB

Charakterystyczne proporcje z krótkimi nawisami i „terenowy” design, a także opcjonalny napęd na wszystkie koła 4MATIC i specjalne terenowe oświetlenie, które podczas jazdy z niewielką prędkością pomaga wykrywać przeszkody znajdujące się bezpośrednio przed pojazdem. Oto nowy Mercedes-Benz GLB. W salonach model zadebiutuje pod koniec tego roku.

Fot. Mercedes-Benz

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Części dla marki Mercedes-Benz

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

840 zł