Wszystko
o samochodach

Motociekawostki / Fascynacje samochodowe

Mercedes na szczycie

Data publikacji:

Fot. Mercedes-Benz Od momentu pojawienia się w salonach w roku 1965 Mercedes-Benz klasy S jest najlepiej sprzedającym się pojazdem luksusowym.

Mercedes-Benz klasy S to pojazd projektowany z myślą o biznesmenach, politykach, gwiazdach sportu i estrady. Kupują go ci, których na to stać. Mniej zamożnym pozostaje oglądanie auta przemykającego ulicami miast.Fot. Mercedes-Benz

 

Od momentu pojawienia się w salonach w roku 1965 Mercedes-Benz klasy S jest najlepiej sprzedającym się pojazdem luksusowym na światowych rynkach. Nabyło go dotychczas ponad 2,6 mln klientów, którym auto oferuje Fot. Mercedes-Benz najwyższy standard wykonania i komfort podróżowania. Zapewnia także prestiż. W zamian nabywcy odwdzięczają mu się lojalnością. Z danych producenta wynika, że w Japonii aż 84 proc. klientów „wraca” do tego modelu. W Europie Zachodniej robi to niemal co czwarty kupujący, a w USA 66 proc. nabywców.

 

W Polsce Mercedes-Benz klasy S sprzedawany jest jako sedan i przedłużany sedan (tzw. Long). W ofercie znajduje się sześć silników Fot. Mercedes-Benz benzynowych: 3,7 l/245 KM, 4,3 l/279 KM, 5,0 l/306 KM, 5,5 l/500 KM oraz przygotowane przez fabrycznego tunera Mercedesa, firmę AMG - 5,4 l/500 KM i 6,0 l/612 KM. Klienci mogą także nabyć samochód z wysokoprężnymi jednostkami 3,2 l/204 KM lub 4,0 l/250 KM.

 

Najtańszy Mercedes-Benz z silnikiem 3,7 l kosztuje 325 tys. zł. Koszt zakupu najdroższego 65 AMG z jednostką napędową 6,0 l/612 KM to 1 050 0000 zł. Dotychczas w naszym kraju  nabywców znalazło 698 Mercedesów-Benz klasy S ostatniej generacji. Na całym świecie auta te zakupiło ponad 500 tys. osób.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości