Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Mercedes - najlepsze auto w drodze do ślubu wg Polaków

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Mercedes - najlepsze auto w drodze do ślubu wg Polaków Serwis mobile.eu sprawdził, jakim samochodem nie należy jechać na randkę, a jaki z kolei nadaje się do tego, by pojechać nim do ślubu. Polacy najczęściej myślą o Mercedesie.

Najwięcej Polaków jest zdania, że na pierwszą randkę nie należy wybierać się rodzinnym kombi z fotelikami dziecięcymi. Taki samochód nie gwarantuje miłosnego sukcesu zdaniem 22,8 proc. respondentów. Szans na rozkwit uczucia nie mają także kierowcy różowych kabrioletów z futerkową kierownicą - 20,3 proc. respondentów uważa, że takim autem lepiej nie pokazywać się pod oknem ukochanej osoby.

Na miłosne spotkanie najbezpieczniej wybrać się podrasowanym sportowym samochodem. Ten typ pojazdu ma najmniej przeciwników - zaledwie 5 proc. Kolejne bezpieczne z randkowego punktu widzenia samochody to „zdezelowany relikt PRL-u” i ubłocona terenówka. Odpowiednio 11,6 proc. i 15,6 proc. Polaków jest zdania, że takimi autami nie należy jechać na pierwszą randkę.

Jeśli pierwsza randka okaże się sukcesem, to być może warto zacząć zastanawiać się nad samochodu do ślubu. 14,8 proc. badanych wskazało topowy model niemieckiego koncernu – limuzynę Mercedes klasy S. Na drugim miejscu uplasował się będący także synonimem luksusu brytyjski Rolls Royce (10,2 proc.).

Kolejne miejsca przypadły ponownie modelom Daimlera: 8,3 proc. badanych chciałoby pojechać do ślubu starym typem luksusowego Mercedesa, 7,9 proc. - Mercedesem klasy E. Wśród istotnych wskazań znalazły się także: Lincoln (7,1 proc.), Warszawa (5,7 proc.) oraz Bentley (5,1 proc.).

W zestawieniu marek (bez podziału na modele) liderem jest także Mercedes, którego wybrałoby ponad 3 na 10 badanych. Kolejny w rankingu Rolls Royce uzyskał 10,2 proc. wskazań. Na trzecim miejscu swoją obecność zaznaczył Lincoln (7,1 proc.).

Wśród popularnych marek znalazły się także zabytkowe Warszawy (5,7 proc.), historyczne Polskie Fiaty (5,5 proc.), Audi (5,5 proc.), Bentleye (5,1 proc.) i BMW (3,9 proc.).

Wojciech Frelichowski

Mercedes - najlepsze auto w drodze do ślubu wg Polaków
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Mercedes - najlepsze auto w drodze do ślubu wg Polaków

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • GdzieWesele.pl (gość)

    Super nadaje się na auto do ślubu! Klasa! :D

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości