Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38596 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Mercedes. Niemiecka marka zakończy produkcję jednego z modeli

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Mercedes-Benz Klasa X. Fot. Daimler Mercedes-Benz ma plan zakończenia produkcji pickupa Klasy X. Powód? Auto jest za drogie i z tego powodu jego sprzedaż jest niezadowalająca.

Według Automotive News, Mercedes zapowiedział, że do czerwca zakończy produkcję Klasy X w swoim zakładzie w Barcelonie w Hiszpanii. Klasa X została wprowadzona na rynek w 2017 roku jako rywal do pojazdów takich jak Volkswagen Amarok, Ford Ranger i Toyota Hilux, a jej aspiracjami było zajęcie dużej części tego rynku, która wzrośnie do 3,2 miliona sztuk w ciągu następnych 10 lat.

Klasa X skierowana było do zróżnicowanej grupy klientów, od rolników w Ameryce Południowej, przez branże budowlaną w Australii, rodziny w Brazylii i osoby nastawione na trendy w Europie i Afryce Południowej.

Zobacz także: Prawo jazdy. Czy można zobaczyć nagranie z przebiegu egzaminu?

Ale kupujący nie byli gotowi zapłacić wyższych cen za pojazd oznaczony marką Mercedes, który powstał w oparciu o Nissana Navarę w ramach przemysłowej współpracy Daimlera z Renault-Nissan. Nabywcy na rynku Ameryki Południowej nie byli skłonni kupować pickupa wycenionego jako auto premium. Z kolei analitycy JATO Dynamics stwierdzili, że klasa X będzie trudna do sprzedania w Europie, gdzie klienci uważają pickupy za pojazdy robocze. To pozostawiło Australię i Południową Afrykę jako główne źródło popytu.

Globalna sprzedaż Klasy X w 2018 roku, jej pierwszym pełnym roku na rynku, wyniosła w Europie, Australii i Afryce Południowej zaledwie 16 700 sztuk. W pierwszych dziewięciu miesiącach 2019 roku sprzedano około 10 000 sztuk.

Zobacz także: Renault Megane R.S. w naszym teście

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • Nissan pod przebraniem (gość)

    To się tak musiało skończyć

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Mercedes-Benz zdjęcia

Mercedes-Benz dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Mercedes-Benz Cena

Części dla marki Mercedes-Benz

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

840 zł