Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38596 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody osobowe

Mercedes. Ruszyła produkcja hybrydowego modelu

Data publikacji: Autor: Wojciech Frelichowski

Fot. Daimler W fabryce w Rastatt w Niemczech rozpoczęła się produkcja Mercedesów Klasy A z hybrydowym napędem plug-in: A250e oraz A250e Limuzyna.

Nowe kompaktowe modele Mercedes-Benz z hybrydowym napędem plug-in EQ Power są ważnym elementem transformacji w kierunku do bezemisyjnej jazdy. Ich zasięg w trybie elektrycznym wynosi 70-79 km (NEDC). Do 2039 r. Mercedes-Benz Cars chce oferować flotę nowych samochodów neutralną pod względem emisji CO2. Firma zakłada, że już w 2030 r. ponad 50% sprzedaży aut osobowych będą stanowić hybrydy plug-in lub pojazdy wyłącznie na prąd.

To samo dotyczy samego procesu produkcyjnego. Mercedes informuje, że już od 2011 r. fabryka w Rastatt wdraża różne środki, które jak dotąd pozwoliły zmniejszyć emisję CO2 na jeden wyprodukowany samochód niemal o połowę – zarówno dzięki efektywniejszemu wytarzaniu energii, jak i zmniejszeniu jej zużycia. To zasługa rozwiązań takich jak kogeneracja ciepła i prądu, systemy wymienników ciepła czy odzyskiwanie ciepła. Według zapowiedzi do 2022 r. prąd w fabryce w Rastatt, a także w innych europejskich fabrykach Mercedesa, będzie w całości pochodzić ze źródeł odnawialnych.

Zobacz także; Koronawirus. Co czeka branżę motoryzacyjną w Polsce?

Klasa A z hybrydowym napędem plug-in powstaje na tej samej linii montażowej, co odmiany z tradycyjnymi układami napędowymi. Produkcja aut z różnymi typami napędów może być elastycznie dostosowywana do zapotrzebowania, a fabryka pracuje z optymalną wydajnością.

- Zakłady są już przygotowane na nadchodzące rozpoczęcie produkcji hybrydowej Klasy B – powiedział Jörg Burzer, członek zarządu Mercedes-Benz AG odpowiedzialny za produkcję i zarządzanie łańcuchem dostaw.

Swoje pierwsze doświadczenia w budowie pojazdów elektrycznych zakłady w Rastatt zdobyły w latach 2014-2017, przy okazji produkcji elektrycznej Klasy B250e, o zasięgu do 230 km.

Zobacz także: Taki jest Opel Corsa szóstej generacji.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • mietek (gość)

    Każdy musi mieć hybrydę teraz w swojej ofercie

  • bufan (gość)

    No jak widać, technologia wprowadzona 20 lat temu przez toyotę nadal dobrze prosperuje. Na pohybel dieslom

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Mercedes-Benz Klasa A zdjęcia

Mercedes-Benz Klasa A dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Mercedes-Benz Klasa A Cena

Części dla marki Mercedes-Benz

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

840 zł