Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Mercedes Sprinter i Fiat Ducato - najbardziej niezawodne dostawczaki

Data publikacji: Autor: Karol Biela

Mercedes Sprinter i Fiat Ducato - najbardziej niezawodne dostawczaki Wśród samochodów użytkowych najbardziej niezawodne są Mercedes Sprinter i Fiat Ducato. To wyniki rankingu niezawodności niemieckiego stowarzyszenia DEKRA na 2011 rok.

Kategoria samochody użytkowe pojawiła się w tym roku w raporcie DEKRA po raz pierwszy. Na pierwszym miejscu w niej znalazł się Mercedes Sprinter. Wiceliderem okazał się Fiat Ducato (w grupie przebiegu do 50 tysięcy kilometrów). Na kolejnych miejscach znalazł się m.in. Volkswagen Crafter.

Fiat Ducato to najlepiej sprzedający się samochód dostawczy w Polsce, w 2010 r. dealerzy Fiat Professional sprzedali 3 632 sztuk tego modelu.

Każdego roku niemieckie stowarzyszenie rzeczoznawców DEKRA przygotowuje raport niezawodności na podstawie dokładnej oceny samochodów w podziale na osiem klas i trzy grupy przebiegu.

Raport opiera się na danych pochodzących z 15 milionów przeglądów przeprowadzonych na 230 modelach. Informacje zebrano z inspekcji wykonanych w stacjach kontroli pojazdów na przestrzeni dwóch ostatnich lat.

fot. Fiat

Mercedes Sprinter i Fiat Ducato - najbardziej niezawodne dostawczaki
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Mercedes Sprinter i Fiat Ducato - najbardziej niezawodne dostawczaki

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • r (gość)

    Sprintery rdzewieją na potęgę, a cravtery to padaki chodzi o silnik 2.0 wiem bo miałem. Wymieniłem na mastery i jak na razie jestem zadowolony.

  • Jakus (gość)

    Sprinter i Ducato... Może technicznie i nie do zajechania w nie których wersjach silnikowych, ale w obydwóch modelach jest jakaś chińska blaszka...

  • Komentarz usunięty.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości