Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38940 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Premiery / Samochody użytkowe

Mercedes Sprinter. Jeszcze bardziej wszechstronny

Data publikacji: Autor: ip

Fot. Mercedes Mercedes zaprezentował Sprintera w wyższej klasie wagowej i z mocniejszymi silnikami. Nowy wariant będzie oferowany w wersji o dopuszczalnej masie całkowitej 5500 kg, która jest o 500 kg wyższa od dotychczasowej.

Fot. MercedesW porównaniu z poprzednim modelem, Sprinter wagi ciężkiej oferuje ładowność wyższą o 450 kg. Zależnie od modelu, wynosi ona od 2,95 do 3,41 t.

5,5-tonowy wariant powstał w odpowiedzi na życzenia klientów. Branże, w których liczy się waga przewożonego towaru, często zgłaszały zapotrzebowanie na wersję o wyższej ładowności. Dotyczy to na przykład sektora budowlanego albo usług komunalnych. Większa ładowność nie do przecenienia jest również w transporcie pasażerskim. Sprinter pozostał przy tym zwartym samochodem, co jest szczególnie istotne w ruchu miejskim.

Wariant jest też adresowany do producentów specjalistycznych zabudów. Jak dotąd przy produkcji pojazdów, których dopuszczalna masa całkowita po zabudowie przekraczała 5 ton (np. ambulansów, pojazdów straży pożarnej i innych aut specjalistycznych) wymagane były dodatkowe dokumenty – zezwolenia wystawiane przez Mercedes zwiększające DMC do 5,5 tony. Dzięki wprowadzeniu fabrycznego, 5,5-tonowego wariantu takie procedury stały się już zbędne.

Latem bieżącego roku paletę wersji Sprintera mają wzmocnić dwie nowe jednostki napędowe. Podstawą będzie 4-cylindrowy silnik OM 651 o pojemności 2,15 l (114 KM; 300 Nm). Alternatywą będzie wariant rozwijający 143 KM i 320 Nm.

Wszystkie wersje silnikowe są zgodne z normą emisji spalin Euro 6/VI, która dla aut dostawczych w średniej klasie wagowej będzie obowiązywać od września br.


Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Mercedes-Benz Sprinter dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Mercedes-Benz Sprinter Cena

Części dla marki Mercedes-Benz

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

840 zł