Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Mercedes strajkuje!

Data publikacji: Autor: (mp)

 Ponad 30 tys. pracowników rozpoczęło protest w niemieckich fabrykach DaimlerChrysler (DC). Sprzeciwiają się oni planom firmy dotyczącym oszczędności w sferze zatrudnienia.

Ponad 30 tys. pracowników  rozpoczęło protest w niemieckich fabrykach DaimlerChrysler (DC). Sprzeciwiają się oni planom firmy dotyczącym oszczędności w sferze zatrudnienia.

 

Jak podała agencja Reuters w porannym strajku wzięło udział ok. 20 tys. osób zatrudnionych niedaleko Stuttgartu przez należącego do DC Mercedesa. Dołączyli do nich koledzy z zakładów w Hamburgu, Berlinie i Duesseldorfie. Nie godzą się oni z cięciami finansowymi w wysokości 500 mln euro zaproponowanymi przez zarząd koncernu. Obawiają się także zapowiadanych zwolnień, które dotyczyłyby ok. 6 tys. pracowników.

 

Plany szefów samochodowego giganta związane są z koniecznością redukcji kosztów. Podobno zastanawiają się oni nawet nad przeniesieniem produkcji Mercedesa klasy C do fabryk położonych w Afryce Południowej.

 

Zdaniem przedstawicieli DaimlerChruslera dzisiejszy protest naraził firmę na duże straty. W jego wyniku z taśm montażowych nie zjechało 800 samochodów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości