Wszystko
o samochodach

Samochody / Testy

Mercedes Viano

Data publikacji: Autor: Piotr Robakowski

Tym samym Viano zastąpi dotychczas produkowaną odmianę V Klasy, która podobnie jak nowy model spokrewniona jest technicznie z dostawczym Vito.

Na tym się jednak podobieństwa kończą, a to już pozwala pozytywnie ocenić nadchodzące zmiany. Premiera odbędzie się w połowie września podczas Salonu Samochodowego we Frankfurcie. W tym samym czasie ruszy proces wprowadzania auta na europejskie rynki, wycofując jednocześnie model V-Klasy.

Wielozadaniowy Mercedes dostępny będzie w dwóch rozstawach osi (3200 i 3400 mm) i trzech wersjach długości nadwozia od 4748 do 5223). Konstruktorzy odmłodzili wyraźnie linię nadwozia, nadając jej znacznie delikatniejsze rysy. Plusem jest także wprowadzenie nowoczesnej gamy silników - dwóch wysokoprężnych CDI o mocach 88 KM i 150 KM. W gamie znajdą się także dwie benzynowe jednostki napędowe o mocach 190 KM i 218 KM. Napęd tradycyjnie dla tej konstrukcji przekazywany będzie na tylne koła, przy wykorzystaniu manualnej, sześciostopniowej przekładni lub 5-biegowego automatu.

Nie zapomniano przy tym o wysokim poziomie bezpieczeństwa, które obejmuje m. in. systemy wspomagające kierowcę w trudnych warunkach - ESP, ABS ASR i BAS.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości