Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Mercedesy z wadą

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. DaimlerChrysler

Około 2 500 Mercedesów-Benz jeżdżących po polskich drogach może być wadliwych.

 

W modelach klasy E, SL i CLS wyprodukowanych między czerwcem 2001 a marcem 2005 r. niesprawny może być układ SBC – element elektro-hydraulicznego układu hamulcowego. Ten rodzaj układu hamulcowego uruchamiany jest za pomocą impulsów elektrycznych, które inicjują pracę siłowników hydraulicznych znajdujących się przy kołach. Mimo usterki SBC układ Fot. DaimlerChrysler hamulcowy działa przełączając się w tryb awaryjny.

 

W samochodach wyprodukowanych między czerwcem 2001 a listopadem 2004 r. wyposażonych w 6- i 8-cylindrowe silniki benzynowe wadliwy może okazać się regulator napięcia w alternatorze.

 

W modelach Klasy E i CLS wyprodukowanych od stycznia 2002 do stycznia 2005 r. konieczne jest zainstalowanie nowego oprogramowania układu kontroli akumulatora. Ma to na celu podniesienie poziomu zasilania urządzeń samochodu.

 

Jak powiedział nam Piotr Wójcik DaimlerChrysler Automitive Polska, właściciele pojazdów z wadliwym układem hamulcowym wzywani będą do serwisów imiennie. Wymiana regulatora napięcia i zainstalowanie nowego oprogramowania układu kontroli akumulatora odbywać się będą przy okazji okresowych przeglądów.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości