Wszystko
o samochodach

Premiery / Samochody osobowe

Mercury Meta One

Data publikacji: Autor: (mp)

Fot. Ford Modele koncepcyjne pokazują przyszłość motoryzacji. Tym razem rąbka tajemnicy uchyla Ford prezentując koncepcyjnego Mercury Meta One.

 Fot. Ford

Mercury Meta One to jeden z najbardziej zaawansowanych technicznie pojazdów Forda. Projektanci prezentują w nim najnowsze rozwiązania w dziedzinie stylistyki, bezpieczeństwa ruchu, elektroniki i napędu.

 

Samochód wyposażono w zbliżony koncepcyjnie do stosowanego w Citroenie C4 system alarmujący o przekroczeniu pasa jezdni. Sygnały dźwiękowe i wibracje Fot. Ford fotela kierowcy mają zapobiec przypadkowemu (np. podczas  zaśnięcia prowadzącego) zjechaniu pojazdu na sąsiedni pas ruchu. Pojazd ma także unowocześniony system wspomagania awaryjnego hamowania. W jego skład wchodzą kamera i radar wykrywające możliwość zderzenia czołowego. W takiej sytuacji przekazują informacje do komputera, który powoduje maksymalne hamowanie pojazdu jeśli prowadzący hamowanie spóźni, lub hamował będzie z niewspółmierną do wymaganej siłą.

 

Do napędu Merkurego Meta One przewidziano współpracujące ze sobą silniki: wysokoprężny V6 z dwoma turbosprężarkami oraz elektryczny tworzące wspólnie napęd hybrydowy.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w poniedziałek.

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości