Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Miałeś wypadek lub kolizję? Aplikacja na telefon pomoże go udokumentować

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Aplikacja Na wypadek ułatwi udokumentowanie przebiegu kolizji Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny przygotował bezpłatną aplikację Na wypadek. Instalowany na telefonach komórkowych program pomaga zebrać niezbędne informacje, potrzebne przy likwidacji szkody u ubezpieczyciela.

Aplikacja Na wypadek jest darmowa. Można ją zainstalować na telefonach z systemami Android oraz iOS.

Dzięki aplikacji kierowca prowadzony jest krok po kroku przez listę niezbędnych czynności, które należy wykonać po wypadku drogowym, takich jak: dokumentowanie danych uczestników zdarzenia i okoliczności samej szkody; wykonanie zdjęć obrazujących uszkodzenia czy zebranie innych informacji niezbędnych do tzw. wspólnego oświadczenia o zdarzeniu drogowym.

Zobacz też: Wypadek samochodowy - sprawdź, jak walczyć o odszkodowanie. Poradnik

Aplikacja podpowie również m.in.

  • czy niezbędne jest wezwanie policji,
  • jak poprawnie wykonać zdjęcia uszkodzeń w pojazdach,
  • jakie inne informacje, o których kierowcy często zapominają, należy też zebrać, np.: typ drogi, czy ma pobocze, ograniczenia prędkości, ile osób podróżowało w drugim aucie, współrzędne geograficzne miejsca zdarzenia etc.

Ponadto dzięki zeskanowaniu kodów QR z dowodów rejestracyjnych uczestników zdarzenia automatycznie zebrane zostaną poprawne dane o ubezpieczeniu pojazdów uczestniczących w wypadku. Wszystkie zgromadzone informacje są zapisane w telefonie; można je też przesłać na dowolny adres mailowy. Powyższa dokumentacja bardzo pomaga w zgromadzeniu informacji niezbędnych do wspólnego oświadczenia o wypadku drogowym, jednak już sam druk należy wypełnić ręcznie i podpisać.

- Zebrane w ten sposób rzetelne informacje - po zgłoszeniu szkody do ubezpieczyciela- trafiać będą do ogólnopolskiej bazy polis komunikacyjnych, prowadzonej przez UFG, co w efekcie przyczyni się do poprawy jakości danych w bazie – mówi Elżbieta Wanat-Połeć, wiceprezes funduszu.

Zobacz też: Co z odszkodowaniem, gdy spowodujesz wypadek i kary za brak OC. Poradnik

Dodatkowo posiadacz pojazdu wprowadzając do aplikacji dane z dowodu rejestracyjnego (za pomocą kodu QR) otrzyma z UFG informacje o posiadanych polisach oraz przypomnienie o ich dacie wygaśnięcia czy zbliżającym się terminie przeglądu technicznego.

Ponad rok temu fundusz udostępnił inną aplikację mobilną UFG Baza. Pozwala ona sprawdzić polisę danego pojazdu w dowolnym miejscu, np. na drodze. Aplikacja UFG Baza została zainstalowana już na prawie 6 tysiącach urządzeń mobilnych. Została przygotowana na podstawie funkcjonalności dostępnej na stronie internetowej UFG Sprawdź OC dla pojazdu, która jest powszechnie wykorzystywana przez kierowców oraz firmy ubezpieczeniowe od ponad trzech lat. Od początku tego roku o OC pojazdu zadanych zostało już prawie 4 mln zapytań. 

Aplikacja Na wypadek ułatwi udokumentowanie przebiegu kolizji
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Aplikacja Na wypadek ułatwi udokumentowanie przebiegu kolizji

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości