Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Michael Schumacher. Co dalej z byłym mistrzem F1?

Data publikacji: Autor: (mm) / Foto Olimpik/x-news

Fot. Foto Olimpik/x-news Po tym, jak były szef Ferrari odwiedził Michaela Schumachera i stwierdził, że „nie ma dobrych informacji o jego zdrowiu” na nowo rozgorzała dyskusja na temat byłego mistrza świata. Zdaniem Gary’ego Hartsteina, byłego lekarza mistrzostw świata F1 i Międzynarodowej Federacji Samochodowej (FIA), brak jakichkolwiek informacji ze strony rodziny na temat stanu Schumachera oznacza, że należy spodziewać się najgorszego scenariusza.

Fot. Foto Olimpik/x-news- U osoby, która przez ponad dwa lata jest praktycznie przykuta do łóżka, należy się spodziewać zaniku mięśni, przewlekłych problemów z płucami, kamieni nerkowych czy odleżyn. Jest bardzo prawdopodobne, że Luca di Montezemolo używając takich a nie innych słów zobaczył u Michaela jeden, jak nie wszystkie z tych objawów - napisał Hartstein na swoim blogu.

Zobacz także: Tor jazdy. Podstawa bezpiecznego pokonywania zakrętów

Najbliżsi byłego kierowcy ogłosili, że nie będą udzielać żadnych informacji na temat jego stanu zdrowia. Przypomnijmy, że Schumacher miał wypadek podczas jazdy na nartach 29 grudnia 2013 roku. Dostał poważnego urazu mózgu i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Były kierowca opuścił szpital we wrześniu 2014 roku. Przeniesiono go do specjalnie przygotowanej rezydencji, gdzie zajmuje się nim żona i sztab lekarzy.

Michael Schumacher zakończył karierę w Formule 1 po sezonie 2012. Tytuły mistrza świata zdobywał w 1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003 i 2004 roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości