Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Michael Schumacher. Dwa lata od wypadku kierowcy F1

Data publikacji: Autor: (mm) Foto Olimpik/x-news

Fot. Mercedes-Benz Od wypadku Michaela Schumachera na nartach minęły dokładnie dwa lata. Co wiemy na temat stanu zdrowia byłego kierowcy Formuły 1?

Fot. Mercedes-Benz Schumacher miał wypadek podczas jazdy na nartach 29 grudnia 2013 roku. Dostał poważnego urazu mózgu i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Były kierowca opuścił szpital we wrześniu 2014. Przeniesiono go do specjalnie przygotowanej rezydencji, gdzie zajmuje się nim żona i sztab lekarzy. Sabine Kehm, agentka siedmiokrotnego mistrza F1, zaprzeczyła doniesieniom, że Michael "znów chodzi". 

Zobacz także:  "Holenderski" hit na Old Trafford, choć bez goli, to z fajerwerkami

Willi Weber, były menadżer Michaela Schumachera, poskarżył się na łamach niemieckich mediów, że żona byłego kierowcy F1 oraz obecna agentka siedmiokrotnego mistrza świata odcinają go od informacji na temat stanu zdrowia "Schumiego". - Corinna zabrania mi jakiegokolwiek kontaktu z Michaelem. Kilkanaście razy prosiłem o pozwolenie na wizytę, ale za każdym razem mi go odmawiano. To dla mnie straszna sytuacja, a i moja rodzina bardzo z tego powodu cierpi. Przyjaźniliśmy się z Schumacherami 25 lat, dlatego tym bardziej nie rozumiemy tego, co się teraz dzieje - cytuje dziennik "Bild".

Michael Schumacher zakończył karierę w Formule 1 po sezonie 2012. Tytuły mistrza świata zdobywał w 1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003 i 2004 roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości