Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Michael Schumacher. Sportowcy wspierają byłego mistrza Formuły 1

Data publikacji: Autor: (mm) DE RTL TV/x-news

Fot. Mercedes-Benz W Moguncji odbył się towarzyski mecz charytatywny dla Michaela Schumachera, który od grudnia 2013 walczy o powrót do zdrowia po fatalnym wypadku na nartach.

 W spotkaniu wzięły udział największe gwiazdy Formuły 1 i niemieckiego sportu, które na każdym kroku wypowiadały się o "Schumim" w samych superlatywach.

- Mimo, że uprawialiśmy diametralnie różne dyscypliny, to Michael zawsze był dla mnie wzorem. Był przed wypadkiem i jest w dalszym ciągu - przyznał piłkarz Lukas Podolski. - Nie potrafię sobie wyobrazić niemieckiego kibica, który nie byłby fanem Michaela. To, co zrobił dla naszego sportu i naszego kraju, nigdy nie zostanie mu zapomniane. Mam nadzieję, że tak jak dla nas, tak i dla niego było to fajne wydarzenie. Chcemy, żeby wiedział, że cały czas jesteśmy z nim, że nic nigdy nie zmieni tego, że dla nas jest największym mistrzem w historii i że o nim nie zapomnieliśmy - dodał gwiazdor koszykarskiej ligi NBA Dirk Nowitzky.

Redakcja poleca:

Volkswagen Sharan. Podróże to jego żywioł
Najmocniejsze auta hybrydowe
Ubezpieczenie OC. Branża motoryzacyjna chce zmian w przepisach


Przypomnijmy, że Schumacher miał wypadek podczas jazdy na nartach 29 grudnia 2013 roku. Dostał poważnego urazu mózgu i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Były kierowca opuścił szpital we wrześniu 2014 roku. Przeniesiono go do specjalnie przygotowanej rezydencji, gdzie zajmuje się nim żona i sztab lekarzy.

Michael Schumacher zakończył karierę w Formule 1 po sezonie 2012. Tytuły mistrza świata zdobywał w 1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003 i 2004 roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości