Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Michael Schumacher. W jakim stanie jest były mistrz F1? (video)

Data publikacji: Autor: Mariusz Michalak / RUPTLY / x-news

Fot.  RUPTLY / x-news Francuski dziennik "Le Parisien", który pierwszy poinformował o tym, że Michael Schumacher będzie leczony w Paryżu, opublikował kolejne informacje na temat byłego mistrza świata Formuły 1.

Niemiecki kierowca trafił do szpitala imienia Georgesa Pompidou, gdzie będzie leczony przez profesora Philippe'a Menasche'a, specjalistę w terapiach komórkami macierzystymi. Jeden z pracowników szpitala, pragnący zachować anonimowość, przekazał dobre wieści na temat stanu legendy. - Mogę potwierdzić, że Michael Schumacher jest pod moją opieką. I zapewniam, że jest świadomy - czytamy w "Le Parisien".

To pierwsza od dłuższego czasu informacja na temat niemieckiego kierowcy. Rzeczniczka rodziny Schumacherów, a także bliscy byłego mistrza świata F1, od momentu wypadku konsekwentnie odmawiali udzielenia odpowiedzi na temat przebiegu leczenia i rehabilitacji.

Zobacz także: Będzie nowa kara dla właścicieli pojazdów

Michael Schumacher zakończył karierę w Formule 1 po sezonie 2012. Tytuły mistrza świata zdobywał w 1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003 i 2004 roku. Niemiecki kierowca miał wypadek podczas jazdy na nartach pod koniec grudnia 2013 roku. Dostał poważnego urazu mózgu i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości