Wszystko
o samochodach

Motosport / Formuła 1

Michael Schumacher. Wystawa poświęcona kierowcy F1

Data publikacji: Autor: (mm) Press Focus/x-news

Fot. Press Focus/x-news Od teraz każdy będzie mógł z bliska raz jeszcze przeżyć sukcesy Michaela Schumachera. W Marbugu, oddalonym o około sto kilometrów od Frankfurtu nad Menem, została otwarta wystawa poświęcona siedmiokrotnemu mistrzowi świata Formuły 1.

Fot. Press Focus/x-news Zwiedzający będą mogli obejrzeć eksponaty pochodzące z zespołów Benetton, Ferrari i Mercedes, w których to Niemiec jeździł w trakcie swojej bogatej kariery. Fundatorem wystawy jest główny partner Schumachera, niemiecki doradca inwestycyjny, który ufundował ją z okazji 20-lecia zawarcia współpracy.

Zobacz także: Tor jazdy. Podstawa bezpiecznego pokonywania zakrętów

Przypomnijmy, że Schumacher miał wypadek podczas jazdy na nartach 29 grudnia 2013 roku. Dostał poważnego urazu mózgu i został wprowadzony w stan śpiączki farmakologicznej. Były kierowca opuścił szpital we wrześniu 2014 roku. Przeniesiono go do specjalnie przygotowanej rezydencji, gdzie zajmuje się nim żona i sztab lekarzy.

Michael Schumacher zakończył karierę w Formule 1 po sezonie 2012. Tytuły mistrza świata zdobywał w 1994, 1995, 2000, 2001, 2002, 2003 i 2004 roku.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości