Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Na drogach

Między Darłowem i Postominem powstanie rondo za 1,2 mln

Data publikacji: Autor: redakcja.gdp

Między Darłowem i Postominem powstanie rondo za 1,2 mln Już ładnych kilka miesięcy nic nie dzieje się na skrzyżowaniu w Kaninie między Darłowem a Postominem. Rozgrzebali plac budowy i tak go zostawili – skarży się nasz czytelnik.

Chodzi o jedno z najbardziej newralgicznych skrzyżowań w całym powiecie sławieńskim. W Kaninie krzyżuje się droga wojewódzka 203 łącząca Darłowo z Postominem z drogą powiatową łączącą Sławno z Jarosławcem. Mimo wprowadzenia dodatkowego oznakowania dochodzi tutaj do wielu wypadków.

– Już od 2008 roku słyszę o tym, że ma tutaj powstać rondo, które poprawi bezpieczeństwo pieszych i kierowców.
Jeśli dobrze pamiętam to już ładnych kilkanaście miesięcy temu zaczęły się tutaj jakieś prace, drogi poszerzono, wydzielono miejsce na wysepkę, ale na tym wszystko się skończyło. Czy ktoś zamierza dokończyć tę inwestycję? – zadzwonił do nas czytelnik z gminy Postomino. Gdy wybraliśmy się na miejsce okazało się, że faktycznie skrzyżowanie przypomina plac budowy.

– Tylko liczymy jak często dochodzi tutaj do kolizji i stłuczek. proszę spojrzeć na pourywane części samochodów –  pokazywali nam mieszkańcy, którzy też zastanawiali się czy ktokolwiek dokończy rozpoczęte prace.

Zarząd Dróg Wojewódzkich, który nadzoruje całą inwestycję wyłonił już nowego wykonawcę, bo jak usłyszeliśmy od urzędników poprzednio wybrana firma zbankrutowała. I stąd opóźnienie. Przebudową ronda do końca tego roku ma zająć się firma Colas Polska.

Za kwotę 1,19 mln złotych wybuduje ona rondo, cztery zatoki autobusowe, chodniki z kostki brukowej w obrębie skrzyżowania, wyrówna i ułoży nawierzchnię na odcinku Karsino-Kanin.

Inwestycję sfinansuje głównie Zarząd Dróg Wojewódzkich w Koszalinie. Po 125 tysięcy złotych dołożą gmina Postomino i Powiat Sławieński. W Urzędzie Gminy w Postominie usłyszeliśmy, że inwestor lada dzień powinien pojawić się na placu budowy, tak by do końca tego roku zakończyć wszystkie prace.

Rafał Nagórski
Fot. Radek Koleśnik

Między Darłowem i Postominem powstanie rondo za 1,2 mln
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Między Darłowem i Postominem powstanie rondo za 1,2 mln

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości