Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Międzynarodowe Targi GasShow 2012

Data publikacji: Autor: Piotr Walczak

Międzynarodowe Targi GasShow 2012 7-8 marca w Warszawskim Centrum EXPO XXI odbędzie się kolejna edycja największej imprezy branży LPG, CNG i LNG w Europie - Międzynarodowe Targi GasShow 2012.

Organizatorzy zapewniają, że swoją ofertę podczas targów zaprezentują wszyscy wiodący polscy i europejscy producenci oraz dystrybutorzy samochodowych instalacji gazowych LPG, CNG i LNG, dealerzy aut z oryginalnymi instalacjami gazowymi, projektanci i dostawcy wyposażenia stacji tankowania autogazu. Nie zabraknie też firm zajmujących się magazynowaniem i transportem gazu, producentów butli i zborników, a także cystern.

Zobacz też: Instalacja gazowa - jak przystosować auto do jazdy na LPG - poradnik

Jako że wielu gości Międzynarodowych Targów GasShow stanowią właściciele i osoby prowadzące warsztaty samochodowe w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej, w tym samym czasie w EXPO XXI odbędą się Targi Auto Service Expo 2012. Będzie to wystawa firm zajmujących się zaopatrzeniem, wyposażeniem i usługami dla warsztatów samochodowych.

- Myślę, że największą zachętą dla kierowców, aby odwiedzili targi, jest możliwość zapoznania się z tym, co oferują różni producenci - mówi Wojciech Mackiewicz z portalu gazeo.pl. - W jednym miejscu każdy odwiedzający porówna propozycje wielu firm. Właściwie powinien być pełny przekrój tego, co jest na rynku: systemy zasilania gazowego, układy lubryfikacji gniazd zworowych, zbiorniki na LPG itd.  

Zobacz też: Nowe samochody na gaz LPG - porównanie cen i instalacji. Poradnik

Polski rynek gazu płynnego jest obecnie największym obok tureckiego w Europie. Największy udział w sprzedaży ma autogaz - niemal 75 proc. całego rynku, na kolejnych miejscach znajdują się zbiorniki i butle. Jednocześnie nasz kraj jest europejskim liderem jeżeli chodzi o zużycie autogazu, jak również liczbę pojazdów zasilanych tym rodzajem paliwa. Po polskich drogach jeździ około 2,5 miliona aut na LPG. W Polsce jest obecnie ponad 5 tysięcy stacji LPG, jest to jedna z największych infastruktura w Europie.

O targach GasShow 2012
termin imprezy: 7-8 marca,
miejsce: Warszawskie Centrum Wystawiennicze EXPO XXI, ul. Prądzyńskiego 12/14, Warszawa,

godziny otwarcia: 7 marca - 9.00-17.00, 8 marca - 9.00-16.30,
wstęp: bezpłatny.

Piotr Walczak, na podst. inf. organizatorów i własnych

Międzynarodowe Targi GasShow 2012
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Międzynarodowe Targi GasShow 2012

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości