Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 37459 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Miejskie auta coraz popularniejsze w USA

Data publikacji: Autor: (pp)

Fot. Chevrolet Duże SUV-y i muscle car'y napędzane jednostkami V8. Najczęściej to właśnie takie skojarzenia budzi amerykańska motoryzacja. Okazuje się jednak, że z powodu rosnących cen paliw, upodobania Amerykanów zmieniły się i coraz częściej wybierają oni mniejsze i bardziej ekonomiczne pojazdy.

Obecne ceny benzyny w USA kształtują się na poziomie 3,9 dolara za galon, co po przeliczeniu daje nam ok. 3,3 zł/litr. Choć w dalszym ciągu jest to niemal dwukrotnie mniej, niż np. w Polsce, podwyżki cen paliw stają się dla Amerykanów poważnym problemem. W porównaniu z Europejczykami, przejeżdżają oni statystycznie znacznie większy dystans w ciągu roku, dlatego też koszty benzyny pochłaniają coraz większą część ich domowego budżetu.

Właśnie tym tłumaczony jest znaczący wzrost zainteresowania miniaturowymi, z amerykańskiego punktu widzenia, pojazdami, jak np. Chevrolet Aveo (w USA oferowany pod nazwą Sonic), Fiat 500, czy MINI One. Dzięki zwiększonemu popytowi na miejskie pojazdy, zarówno General Motors, Ford oraz Chrysler, zanotowały w marcu znacznie wyższe wyniki sprzedaży, niż w analogicznym okresie 2011 roku.

Ale popularność zyskują nie tylko pojazdy z napędem konwencjonalnym, lecz również hybrydy. W takich aglomeracjach, jak Waszyngton czy Boston, liczba zamówień na Toyotę Prius wzrosła o 54%.

Źródło: wp.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • alan2

    Amerykanie powoli patrzą na świat motoryzacyjny podobnie jak Europejczycy, potrzebują samochodu małego który w miescie da sobie radę a zarazem oszczędnego, może dlatego np. Beetle notuje tak dobre wyniki sprzedaży a UP został wybrany światowym samochodem roku

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Chevrolet Aveo zdjęcia

Chevrolet Aveo dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Fiat 500 dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Chevrolet Aveo opinie

Oceń swoje auto

Ogłoszenia z gratka.pl

Chevrolet Aveo Cena

Części dla marki Chevrolet

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

612 zł