Wszystko
o samochodach

Porady / Warto wiedzieć Artykuł sponsorowany

Miernik lakieru - przereklamowany czy niezbędny gadżet automaniaka?

Data publikacji: Autor: Materiał informacyjny

Źródło: pixabay.com Jeśli zastanawiasz się nad kupnem auta z drugiej ręki, warto się do tego odpowiednio przygotować. Jedną z rzeczy, w którą dobrze jest się wcześniej zaopatrzyć, jest miernik lakieru i to właśnie tej tematyce będzie poświęcony niniejszy artykuł. Naszym celem jest, abyś po jego lekturze wiedział, czym jest miernik grubości lakieru, jaki warto wybrać i dlaczego. Życzymy przyjemnej lektury.

Jeśli zastanawiasz się nad kupnem auta z drugiej ręki, warto się do tego odpowiednio przygotować. Jedną z rzeczy, w którą dobrze jest się wcześniej zaopatrzyć, jest miernik lakieru i to właśnie tej tematyce będzie poświęcony niniejszy artykuł. Naszym celem jest, abyś po jego lekturze wiedział, czym jest miernik grubości lakieru, jaki warto wybrać i dlaczego. Życzymy przyjemnej lektury. 

 

Miernik grubości lakieru - czy warto mieć go na własność?

 

Naszym zdaniem zdecydowanie warto. Dlaczego? Ponieważ posiadając miernik grubości lakieru we własnym garażu możesz w prosty sposób sprawdzić stan powłoki lakierniczej auta, które masz zamiar kupić. Dzięki temu będziesz wiedzieć, czy w ogóle warto, żebyś to auto kupił, czy jego aktualny właściciel lub osoba sprowadzająca auto z zagranicy jest wobec ciebie uczciwa i nie będziesz musiał w krótkim czasie zacząć się martwić np. o problem z korozją lub powstające w różnych miejscach pęcherze powietrzne i rozwarstwienia. Prawdą jest, że bardzo łatwo jest kupić kota w worku, co jest po prostu bardzo ryzykowne. Oczywiście zawsze możesz udać się do zaufanego mechanika lub lakiernika, który wykona taki pomiar dla ciebie, ale po pierwsze będziesz musiał za to zapłacić, a po drugie wymaga to zdecydowanie więcej zachodu związanego z przetransportowaniem auta pod wskazany adres. Szukając miernika lakieru o najwyższych parametrach wiarygodności, jak i po prostu najbardziej wytrzymałego, warto jest sprawdzić ofertę motoryzacyjnych e-sklepów. Jednym z nich jest https://sklep.motogo.pl

Jak działa miernik grubości lakieru?

 

To, że miernik lakieru służy do pomiaru grubości lakieru, nie ulega raczej wątpliwości. Na jakie jednak parametry i dodatkowe funkcje zwrócić uwagę wybierając model dla siebie? Przede wszystkim musisz zwrócić uwagę na czułość, a więc dokładność przeprowadzanych pomiarów przez miernik grubości lakieru. Sklep to miejsce, w którym warto zapytać o poszczególne parametry. Żeby ocenić precyzyjność pomiarową danego urządzenia, musisz zapoznać się z zakresem, w jakich ono pracuje, oraz z jego rozdzielczością. Obydwie te wartości wyrażane są w mikrometrach. 

 

Co na pewno musisz wiedzieć, to to, że im większy zakres pomiaru, tym lepiej. Z kolei w przypadku rozdzielczości najbardziej pożądane są niewielkie wartości. Porównując przykładowo dwa modele mierników lakieru tego samego producenta NextPG Standard oraz NextPG Advanced, można wysnuć prosty wniosek, że drugie urządzenie jest zdecydowanie bardziej zaawansowane. Wartość zakresu pracy to odpowiednio od zera do tysiąca, a w drugim przypadku od zera do dwóch tysięcy dwustu mikrometrów. Z kolei wartość rozdzielczości w tych miernikach, to w przypadku wersji podstawowej dziesięć mikrometrów, a w wersji zaawansowanej jeden mikrometr. 

 

Poszczególne parametry miernika lakieru

 

Decydując się na zakup własnego miernika grubości lakieru w sklepie, warto ponadto zwrócić uwagę, aby wyposażony on był w sondę badawczą zlokalizowaną na przewodzie (alternatywa dla tego wariantu to sonda zintegrowana). Dlaczego? Ponieważ tego rodzaju sprzęt jest zdecydowanie łatwiejszy w obsłudze. Inną istotną kwestią, jaką należy wziąć pod uwagę, jest rodzaj powierzchni, na jakiej można wykonać taki pomiar - im ich więcej, tym lepiej. Dobrze, żeby dany miernik grubości lakieru mógł pracować na stali ocynkowanej, a także na powierzchniach aluminiowych. 

Funkcje dodatkowe w miernikach lakieru

Wspomniany wcześniej model miernika grubości lakieru NextPG Advanced posiada ponadto kilka dodatkowych funkcji, które zdecydowanie ułatwiają pracę. Został on m.in. wyposażony w rozszerzony system analizy powłoki lakierniczej. Co więcej, dzięki możliwości łączności poprzez bluetooth, można to urządzenie skomunikować z telefonem, tabletem lub smartwatchem. Ponadto miernik ten tworzy gotowe raporty, które można wyeksportować do innego urządzenia. Ten model miernika posiada również rozbudowaną pamięć - może pomieścić aż dwa tysiące pomiarów. 

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości