Wszystko
o samochodach

Wiadomości / Felietony

Mieści się kosiarka

Data publikacji: Autor: Jerzy Iwaszkiewicz

 Samochody Chevroleta sprzedawane w Polsce mają opinię dobrze wykończonych. Gdyby zdjąć znaczki, to można by myśleć, że są to auta japońskie.

Jestem winien sprostowanie. W jednym z poprzednich felietonów napisałem, że na koreańskie Daewoo przerobione z nazwy na amerykański Chevrolet, gwarancję można otrzymać z góry na rok. To nieprawda.

 

Daewoo czyli Cheverolet czyli General Motors, który jest właścicielem tych firm, daje gwarancje na trzy lata lub 100 tys. km. Tyle na silnik. Na perforację blach 6 lat. Przeglądy co 15 tys. km, a więc wszystko trzyma się mniej więcej standardów europejskich.

 

Przemianowanie Daewoo na Chevroleta było oczywiście zabiegiem marketingowym. Liczono na to, że Polak zapatrzony w Amerykę jak w Pana Boga zawsze chętniej kupi to, co będzie się nazywało Chevrolet. Sprzedaż rzeczywiście idzie nieźle. Samochody mają opinię dobrze wykończonych gdyby zdjąć znaczki, to można by myśleć, że jest to jeden z samochodów japońskich.

 

Jeździłem ostatnio modelem Lacetti, czyli jakby nową Nubirą, bo skonstruowanym na podłodze od Nubiry. Pali za dużo, ale dobrze trzyma się drogi. Z tyłu jest wygodnie nawet dla wysokich osób, a jeszcze lepiej jest z bagażnikiem. Po położeniu siedzenia zapakowaliśmy do Lacetti kosiarkę, która nijak nie chciała wejść do Alfy Romeo 166. Rzecznik Fiata i Alfy, Bogusław Cieślar, wyda zapewne komunikat, że Alfa nie jest samochodem rolniczym i ma wozić luksusowych pasażerów, a nie kosiarki, ale pojemność Chevroleta wydaje się być ciekawa.

 

Polscy kierowcy, którzy nie do końca dają się nabrać na amerykańską nazwę, nazywają Chevroleta - Davroletem, ale jak nam wiadomo, od jesieni wszystkie samochody Daewoo sprzedawane będą na rynku europejskim właśnie pod nazwą Chevrolet. My się możemy bawić w nazwy, ale w Europie nazwa pociąga za sobą konieczność utrzymania jakości. Jeżeli powiemy, że Chevrolet jest to o wiele lepiej i bardziej nowocześnie wykonane Daewoo, to też będzie dobrze. Po Polsce jeździ 700 tys. samochodów Daewoo wyprodukowanych na Żeraniu i one się nie psują, tylko ciągle jeżdżą.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości