Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Miliard złotych z mandatów - na tyle rząd chce skasować kierowców

Data publikacji: Autor: redakcja.regiomoto

Miliard złotych z mandatów - na tyle rząd chce skasować kierowców Jak donosi dziennik „Fakt”, w tym roku wpływy budżetu państwa z mandatów drogowych mają wynieść 1,2 mld zł.

Jak czytamy w „Fakcie”, takie wpływy z mandatów karnych minister finansów Jacek Rostowski zapisał w projekcie budżetu na 2012 r. Szef resortu finansów wymienił też tę kwotę w liście do wiceszefa Komisji Europejskiej, w którym opisuje sposoby na ograniczenie polskiego deficytu budżetowego.

Zobacz też: Przekroczył prędkość w nieistniejącej miejscowości i dostał mandat

Jak już pisaliśmy

zobacz także Nowe fotoradary - ile trafi do Twojego regionu? Oto wstępna lista

 trwa też przetarg na dostawę 300 fotoradarów dla Inspekcji Transportu Drogowego, która od lipca 2011 roku zarządza tymi urządzeniami przy drogach krajowych. W tej chwili krokodylki dysponują 70 fotoradarami przejętymi od policji i Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad. Inspektorzy przenoszą te urządzenia między 800 masztami, ustawionymi przy drogach krajowych i innych głównych trasach. Nowe fotoradary mają kosztować 50 milionów euro (85 procent będzie pokryte z funduszy europejskich) i staną przy drogach w maju i czerwcu 2012 roku.

W tym roku, Inspekcja Transportu Drogowego ma też w planach zakup 24 systemów do odcinkowego. Będą one wychwytywały kierowców, którzy zbyt szybko pokonają konkretny odcinek drogi. ITD kupuje też radiowozy z wideorejestratorami – więcej szczegółów:

zobacz także ITD będzie jak policja - kupuje radiowozy z wideorejestratorami

Fotoradary jako sposób na podreperowanie budżetu traktowało już wiele gmin. Czasami dochodziło przy tym do łamania prawa. Pisaliśmy o tym:

zobacz także

Biały Bór fotoradarowym zagłębiem. Tylko w słupach NIK: Tysiące nielegalnych mandatów z fotoradarów straży miejskich! Straż miejska w Szczecinku: Jeden fotoradar robi za mało zdjęć

(DKO)

Miliard złotych z mandatów - na tyle rząd chce skasować kierowców
  • Poprzednie zdjęcie
  • 1 / 1
  • Następne zdjęcie

Miliard złotych z mandatów - na tyle rząd chce skasować kierowców

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości