Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 36558 opinii. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Milionowy Ford Focus

Data publikacji: Autor: źródło: mototarget.pl

Ford Focus Fot: Mototarget.pl Firma Ford of Europe wyprodukowała milionowy egzemplarz modelu Ford Focus obecnej generacji - popularnego samochodu kompaktowego, który stał się światowym bestsellerem.

Milionowy Ford Focus - hatchback z silnikiem 1,0 l EcoBoost - został wyprodukowany w Saarlouis w Niemczech. Kompaktowy Ford Focus Fot: Mototarget.plmodel Forda przeznaczony na rynek w Rosji jest również produkowany w fabryce Ford Sollers niedaleko Sankt Petersburga.

– Ford Focus to wszechstronny samochód rodzinny o doskonałych właściwościach jezdnych, który spełnia zróżnicowane potrzeby szerokiego grona klientów, powiedziała Barb Samardzich, wiceprezes ds. operacyjnych, Ford of Europe. W zeszłym roku wprowadziliśmy do sprzedaży zeroemisyjnego Forda Focus Electric uzupełniając tym samym gamę tego modelu, obejmującą -oprócz odmian standardowych - wersję ST z silnikiem o mocy 250 KM.

Z analiz liczby nowo zarejestrowanych pojazdów w pierwszej połowie 2013 roku, jakie przeprowadziła firma badawcza Polk wynika, że Ford Focus zajmuje pozycję światowego lidera sprzedaży.

W pierwszym kwartale br. Ford planuje wprowadzić do sprzedaży nową wersję Forda Focus z silnikiem 1,0 l EcoBoost, nagrodzonym tytułem „Międzynarodowy Silnik Roku” w latach 2012 i 2013, który będzie pierwszym samochodem rodzinnym w Europie wyposażonym w jednostkę benzynową emitującą 99 g/km CO2*.

Ford Focus Fot: Mototarget.plFord Focus może zostać wyposażony w takie technologie, jak system wspomagający parkowanie Active Park Assist, który potrafi sam wyszukać odpowiednie miejsce parkingowe wykorzystując czujniki ultradźwiękowe i automatycznie zaparkować w nim pojazd - kierowca musi jedynie operować skrzynią biegów i pedałami gazu i hamulca. Firma oferuje również system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach Active City Stopktóry skanuje obszar ruchu przed samochodem 50 razy na sekundę, pozwalając zapobiec kolizjom do prędkości 15 km/h i zredukować ich skutki do prędkości 30 km/h.

Ford Focus posiada również samochodowy system komunikacji SYNC z funkcją wzywania pomocy Emergency Assistance, która w razie wypadku lub kolizji umożliwia bezpośrednią łączność pasażerów pojazdu z lokalnymi operatorami służb ratunkowych. – Nabywcy naszych modeli przyznają, że bardzo cenią sobie zaawansowane technologie opracowane przez Forda i są zadowoleni ze sportowej stylistyki, komfortu oraz wysokiego poziomu bezpieczeństwa, jaki oferuje ten model, dodała Samardzich.

Ford Focus zadebiutował na rynku w 1998 roku. Od tego czasu firma sprzedała w Europie blisko 6,9 miliona egzemplarzy tego modelu i łącznie 12 milionów sztuk na całym świecie.

*Dane dotyczące zużycia paliwa oraz poziomu emisji CO2 pochodzą z testów przeprowadzonych zgodne z wymogami aktualnej wersji dyrektywy KE 715/2007. Wyniki testów podane w MPG (liczba mil na galon) również odnoszą się do europejskiego cyklu pomiarowego i zostały przedstawione w galonach angielskich. Ze względu na odmienne cykle pomiarowe oraz przepisy dane te mogą różnić się od wyników uzyskanych w cyklach pomiarowych w innych regionach świata.

Ford Focus Fot: Mototarget.pl

Ford Focus Fot: Mototarget.pl

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Ford Focus zdjęcia

Ford Focus dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Ogłoszenia z gratka.pl

Ford Focus Cena

Części dla marki Ford

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

656 zł