Wszystko
o samochodach

Tworzymy ogólnopolskie centrum wiedzy o samochodach. Zebraliśmy już 38792 opinie. Oceń swoje auto Zamknij

Aktualności / Informacje

Milionowy VW Tiguan z Wolfsburga

Data publikacji: Autor: (ip)

Fot. Volkswagen 15 marca z linii montażowej zakładów Volkswagena w Wolfsburgu zjechał milionowy Tiguan. Był to biały egzemplarz z pakietem R-Line i silnikiem 1.4 TSI o mocy 160 KM. Tiguan jest obecnie najpopularniejszym SUV-em w Niemczech.

Fot. VolkswagenDyrektor zakładów, prof. dr Siegfried Fiebig powiedział: „Jubileusz produkcyjny jest kolejnym krokiem milowym w pełnej sukcesów historii Tiguana w Wolfsburgu. Po zakończonej z powodzeniem rozbudowie, zwiększającej produkcję do 1000 Tiguanów dziennie, elastycznie zareagowaliśmy na utrzymujący się duży popyt. Pracownikom należy się wielka pochwała za ich dobrą pracę.”

Członek Rady Zakładowej Guido Mehlhop dodał: „Tiguan stał się prawdziwą, dodatkową podporą dla Wolfsburga. Ten model podkreśla kompetencje i elastyczność naszych zakładów.”

Zaraz po debiucie rynkowym w 2007 roku, Tiguan został w Niemczech liderem rynku samochodów SUV i nie oddał tej pozycji do dzisiaj. Jego największymi rynkami są Europa, Rosja, USA, Chiny, Brazylia i Australia. Do dnia dzisiejszego sprzedanych zostało 1,4 miliona egzemplarzy tego popularnego modelu. Volkswagen produkuje Tiguana w Wolfsburgu oraz w Kałudze (Rosja) i Szanghaju (Chiny).

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • eko (gość)

    Nie tylko w Niemczech popularny. W całej Europie, a u nas równie popularny. Dosyć przyjemny samochód ze sporą możliwością doboru silnika, wyposażenia (tym bardziej z nową wersją R-Line czy CityLine z bogatszym wyposażeniem standardowym). Każdy coś pod siebie dobierze. To pomaga w sukcesie w sumie każdego modelu, tylko nie wszystkich stać zaproponować taką szeroką ofertę.

  • adam (gość)

    Volkswagen Tiguan to auto które w europie położyło kres wieloletniemu panowaniu Toyoty Rav4 w segmencie małych SUVów. Od 2007 roku Tiguan jest nieprzerwanie liderem tego segmentu.

  • alan2

    U nas również Tiguan jest w ścisłej czołówce jeżeli chodzi o sprzedaż Suvów, o Europie już nie wspomnę po za tym Rosja i Chiny coraz częściej sięgają po tiguana, dlatego nie dziwo że nie nadążają z produkcją

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Volkswagen Tiguan dane techniczne

Wszystkie dane techniczne

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości

Volkswagen Tiguan Cena

Części dla marki Volkswagen

Średnia cena części z Moto.Gratka.pl

Suma (średni koszt):

608 zł