Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Miliony aut w Europie nie spełniają norm

Data publikacji: Autor: (mm)

Fot. materiały prasowe Z badań przeprowadzonych przez pozarządową organizację Transport & Environment, nawet 29 mln samochodów wyposażonych w silniki Diesla przekracza obowiązujące normy emisji spalin Euro 5 i Euro 6.

Z raportu wynika, że 80% aut sprzedanych w latach 2010-2014, które powinny były spełniać normy Euro 5 w zakresie emisji tlenków azotu, przekraczało trzykrotnie dopuszczalny poziom podczas testów, które odbywały się warunkach laboratoryjnych. W samochodach, które były sprzedawane po 2015 roku, 2/3 aut nie spełniło norm.

Ile jest takich pojazdów? Najwięcej ich porusza się po drogach Francji oraz Niemiec - odpowiednio około 5,5, mln i 5,3 mln. Szacuje się, że w Polsce jeździ ich około 430 tys.

Redakcja poleca:


Ogłoszenie wyników raportu zbiegło się z rocznicą wybuchu afery Volkswagena. Przypomnijmy, że niemiecki koncern przyznał się do fałszowania pomiarów emisji spalin podczas testów.Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Zobacz także

Tagi:

Komentarze

  • ND (gość)

    Bo EU to nie USA gdzie za przekret trzeba bulic kase kzademu nabywcy feralnego auto. EU to sojuz ewropejski i jak kazdy sojuz wsyscy sa rowni, ale sa tez "Ci" rowniejsi.

  • Tomek (gość)

    @ND naucz się Polskie, a potem się wypowiadaj.

  • wrc (gość)

    Macie te swoje dizelki w tedeiku. Chłam śmierdzący i kopcący od nowości. Klekoty rzekomo oszczędne i rzekomo ekologiczne. Najwyższa pora zabrać się za te złomy. Ograniczyć ON tylko do samochodów ciężarowych i maszyn rolniczych i budowlanych. Od razu będzie czyściej.

Dodaj komentarz

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości