Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Miliony na autobusy

Data publikacji: Autor: Maciej Pawlikowski - Dziennik Bałtycki

Sześć milionów dwieście tysięcy euro, czyli około 26 milionów złotych - na taką kwotę gdański Zakład Komunikacji Miejskiej chce wziąć kredyt w Europejskim Banku Odbudowy i Rozwoju. Negocjacje trwają i istnieje duże prawdopodobieństwo, że zakończą się już w przyszłym tygodniu.

 

Obecnie gdańska strona próbuje uzyskać jak najlepsze warunki na spłatę kredytu. Jeśli ZKM i EBOiR dojdą do porozumienia, pożyczone pieniądze zostaną przeznaczone na kupno nowych pojazdów.

 

- Planujemy zakup 33 autobusów, z czego 25 będzie krótkich, a osiem przegubowych. Podkreślam jednak, że to dopiero plany. Droga do przetargu jest jeszcze bardzo daleka, tym bardziej że na razie trwają negocjacje w sprawie kredytu i nie są jeszcze znane żadne szczegóły - przyznaje Izabela Kozicka - Prus, rzecznik ZKM Gdańsk.

EBOiR nie pierwszy raz kredytuje już inwestycje komunikacyjne w Gdańsku. W tym roku z pieniędzy tego banku zakupione zostały cztery krótkie autobusy niskopodłogowe. Wcześniej do Gdańska trafiło jeszcze 29 podobnych nowoczesnych pojazdów.

 

Jeśli strony dojdą do porozumienia i kredyt zostanie przyznany, flota pojazdów, jaką dysponuje ZKM Gdańsk, zostanie w znacznym stopniu unowocześniona. Obecnie ich średnia wieku waha się w granicach 10 lat. Ponad 130 z nich to autobusy, które pochodzą z końca lat 80. lub początku lat 90.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości