Wszystko
o samochodach

Aktualności / Informacje

Miłośnicy szybkiej jazdy

Data publikacji: Autor: (maj) - Dziennik Łódzki

Fot. Janusz Kubik

Biznesmen w Toyocie to najczęściej przekraczający dozwoloną prędkość kierowca z Łodzi. Zadziwiająco dużo wśród zatrzymanych jest też bezrobotnych w... Volvo czy BMW.

 Fot. Janusz Kubik

Z obserwacji policjantów z Sekcji Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej w Łodzi wynika, że ponad połowa kierowców ukaranych mandatami za zbyt szybką jazdę to przedstawiciele handlowi dużych firm i prywatni przedsiębiorcy. Następni na liście są prawnicy i lekarze. Wśród ponad 2 300 mieszkańców Łodzi złapanych na fotoradary w całej Polsce trafili się też policjanci i dziennikarze.

 

Znacznie częściej jednak fotoradary namierzają... bezrobotnych. Ci ostatni budzą zdziwienie policjantów nie dlatego, że przekraczają prędkość, ale dlatego że zwykle zbierają wysokie mandaty, za 400 i 500 zł. Nic w tym jednak dziwnego, skoro bezrobotni ukarani przez policjantów z Łodzi prowadzili Volvo czy BMW, a pytani podczas przesłuchania o źródło utrzymania bez żenady odpowiadali: Na utrzymaniu żony!

 

Policjanci przyznają, że ciężką stopę mają najczęściej właściciele samochodów Toyota, Jeep, Mercedes i BMW, chociaż w fotograficznej galerii łódzkiej drogówki znalazł się nawet... Wartburg. Podobno jego kierowca nie miał się „czego wstydzić” przy kierowcach znacznie bardziej renomowanych aut.

Spodobał Ci się artykuł? Udostępnij go swoim znajomym na Facebooku i Twitterze!

Ogłoszenia motoryzacyjne pochodzą z serwisu Gratka.pl

Brak komentarzy - napisz pierwszy

Najnowsze motofakty

Wszystkie artykuły
Advertisement

Motofakty mazowieckie

Top 5 motofaktów

Testy i porównania

Premiery i nowości